6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Urzędnicy przekonują, by 1 proc. podatku przekazywać na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego

OlsztynUrzędnicy przekonują, by 1 proc. podatku przekazywać na rzecz lokalnych organizacji pożytku...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Urzędnicy z olsztyńskiego ratusza przekonują, by rozliczając się z podatku, wspierać jednym procentem lokalne organizacje pożytku publicznego. W stolicy Warmii i Mazur jest 90 organizacji pożytku publicznego.

reklama

Olsztyński urząd miasta przypomniał, że tylko miesiąc został na złożenie deklaracji podatkowej za 2021 rok. Urzędy Skarbowe na wypełnione zeznania czekają do 2 maja (poniedziałek), bowiem w tym roku ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę.

Magistrat wskazuje, że przekazanie procenta podatku jest proste. W odpowiedniej rubryce zeznania wystarczy podać nr KRS organizacji oraz kwotę, jaka ma być przelana na jej konto. Można też określić szczegółowy cel, na jaki ma być przeznaczona kwota procenta podatku.

reklama

W przypadku rozliczania się poprzez usługę Twój e-PIT, automatycznie zostanie wpisany odbiorca, na rzecz którego procent podatku był przekazywany w poprzednim roku. W każdej chwili można to jednak zmienić, edytując odpowiednie pole.

KAS zaostrza kurs wobec podatników. W pół roku urzędnicy wystawili mandaty na ponad 35 mln zł

„Zachęcam, by wesprzeć organizacje z naszego miasta. To szczególnie ważne, bowiem te stowarzyszenia czy fundacje najlepiej wiedzą, jak spożytkować kwotę z jednego procenta z największą korzyścią dla lokalnej społeczności” – wskazał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

reklama

Przekazując procent podatku nie robimy tego bezpośrednio z własnego portfela. Urząd Skarbowy przesyła określoną kwotą, która miała zasilić budżet państwa.

W stolicy Warmii i Mazur jest 90 organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać procent podatku. Część z nich bezpośrednio współpracuje z miejskimi jednostkami. To np. Zwierzyniec św. Franciszka współdziałający ze Schroniskiem dla Zwierząt, Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej czy Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×