6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Blisko 3 tys. uczniów z Ukrainy przyjęto do szkół w regionie

WiadomościBlisko 3 tys. uczniów z Ukrainy przyjęto do szkół w regionie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Blisko 3 tys. ukraińskich uczniów przyjęto do tej pory do szkół w woj. warmińsko-mazurskim – podało w piątek Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Ponad 400 dzieci uchodźców z Ukrainy zapisano do przedszkoli w regionie.

reklama

Rzeczniczka olsztyńskiego kuratorium Małgorzata Hochleitner poinformowała PAP, że w szkołach i przedszkolach na Warmii i Mazurach jest łącznie 3 375 dzieci z Ukrainy.

„Według danych na 1 kwietnia do szkół podstawowych przyjęto 2670 takich uczniów, do ponadpodstawowych – 263, a do przedszkoli 442 dzieci” – przekazała.

reklama

Zdecydowana większość ukraińskich dzieci uczęszcza do klas ogólnodostępnych, w których uczą się wspólnie z polskimi rówieśnikami. W szkołach regionu utworzono dotychczas 37 oddziałów przygotowawczych dla uczniów nieznających polskiego, z czego cztery w liceach ogólnokształcących. Łącznie jest w nich 636 uczniów.

Policjantki z Reszla pomogły odnaleźć telefon amerykańskiego producenta filmowego

„Obserwujemy, że takie oddziały są tworzone w szkołach na bieżąco, ich liczba ciągle rośnie. Jeszcze na początku tygodnia było ich ponad 20” – mówiła Hochleitner.

reklama

Jak zaznaczyła, w woj. warmińsko-mazurskim jak dotąd nie powstały natomiast oddziały przygotowawcze o charakterze międzygminnym czy międzyszkolnym. „Nie zapadły też żadne decyzje w sprawie tworzenia oddziałów w innych lokalizacjach, niż w szkołach” – powiedziała rzeczniczka kuratorium.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×