12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Listwy sufitowe dobrane do stylu mieszkania

Materiał partneraListwy sufitowe dobrane do stylu mieszkania
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Listwy sufitowe mogą sprawdzić się w mieszkaniu w każdym stylu. Trzeba tylko dobrać odpowiednie, by pasowały do całości. Dowiedz się, jak dopasować listwę sufitową do klasycznego i bardziej nowoczesnego mieszkania.

Elegancko, klasycznie, szykownie

reklama

Listwy sufitowe największe zastosowanie znajdują w mieszkaniach i domach urządzonych w stylu klasycznym. Są wręcz obowiązkowe w eleganckich wnętrzach, ponieważ idealnie dopasowują się do antyków i obrazów w zdobionych ramach. Styl klasyczny, pałacowy i angielski – to tutaj listwy sufitowe pasują najlepiej.

Na dodatek takie wnętrza najczęściej aranżuje się w mieszkaniach w starych kamienicach i domach. Są one dość wysokie, a szerokie listwy sufitowe pozwalają na skuteczne optyczne zniwelowanie tej wysokości. Ich zastosowanie sprawia, że całe pomieszczenie wydaje się niższe i bardziej przytulane. W tym wypadku dobrze sprawdzają się listwy dość szerokie, zdobione ornamentem. Najładniej wyglądają białe, jednak tak naprawdę można wybrać dowolny kolor i materiał. Nawet drewniane dobrze się tutaj sprawdzą.

Listwy sufitowe w minimalistycznym mieszkaniu

reklama

Od wielu lat najmodniejszy we wnętrzach jest styl skandynawski lub nieco przerobiony z lekkim odcieniem glamour. Charakteryzuje się on prostotą i minimalizmem, zastosowaniem bieli, szarości i drewna. Może to się wydawać zaskakujące, lecz listwy sufitowe także znajdują zastosowanie w takich wnętrzach. Wybierz zupełnie gładkie lub ozdobione bardzo delikatnym frezowaniem. W minimalistycznym stylu skandynawskim nie ma miejsca na dodatki mocno rzucające się w oczy.

Minimalizm pojawia się także w mieszkaniach w stylu industrialnym. Takie wnętrza bardzo lubią listwy sufitowe. Jednak i tutaj powinno się postawić na prostsze modele, bez dodatkowych, zbędnych ozdób. W tym przypadku dobrze sprawdzą się listwy drewniane, metalowe lub pomalowane na czarny kolor. Warto zabudować nimi także karnisz czy szynę. Tak ukryta dekoracja okna to świetne rozwiązanie. To pomoże podkreślić klimat wnętrza.

Nowoczesne aranżacje z listwami LED

reklama

W nowoczesnych aranżacjach można śmiało sięgnąć po listwy LED. Ukryte oświetlenie w listwach sufitowych to strzał w dziesiątkę. Dają dyskretne, łagodne światło, które tworzy wyjątkowy nastrój. Takie dyskretne oświetlenie świetnie sprawdza się podczas wieczornego relaksu, ale przydaje się także w nocy, gdy nie chcesz się rozbudzać, a chcesz bezpiecznie znaleźć drogę do łazienki czy korytarza.

W tym wypadku trzeba tylko sięgnąć po odpowiedni kształt listew. Inaczej trudno będzie ukryć w nich oświetlenie. Listwy przysufitowe LED są wykorzystywane do zabudowy karnisza i daje to naprawdę niesamowity efekt, kiedy zasłonki są oświetlone z góry. W nowoczesnych projektach wnętrz bardzo dużą wagę przykłada się do oświetlenia i gry światła z cieniem. Listwa sufitowa może posłużyć do wyeksponowania jakiejś części pokoju lub ściennej dekoracji. LEDy są mocowane do listew o różnym kształcie i szerokości.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×