2 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Służby zatrzymały rosyjską ciężarówkę na obwodnicy Olsztyna

OlsztynSłużby zatrzymały rosyjską ciężarówkę na obwodnicy Olsztyna

Rosyjska ciężarówka wyposażona była w zbiorniki oleju napędowego o zbyt dużej pojemności, a jej kierowcy naruszyli normy czasu pracy. Zestaw przewożący ładunek z Białorusi do Belgii zatrzymał patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Dalsze czynności przeprowadzili funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie.

reklama

W poniedziałek (28 marca), na obwodnicy Olsztyna – krajowej „szesnastce”, patrol GITD zajmujący się kontrolą prawidłowości elektronicznego poboru opłaty drogowej, zatrzymał do rutynowej kontroli zespół pojazdów należący do rosyjskiej firmy transportowej. Zestaw przewoził ładunek z Białorusi do Belgii. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdów, funkcjonariusze zwrócili uwagę na wielkość zbiorników paliwa zamontowanych przy ciągniku siodłowym.

Na miejsce kontroli drogowej wezwali więc inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie. Stwierdzili, że łączna pojemność zbiorników na olej napędowy wynosi 1666 litrów. Zgodnie z przepisami umowy o przewozie towarów niebezpiecznych (ADR) nie powinna ona przekraczać 1500 l. Nieprawidłowości wykazała również kontrola zapisów z tachografu. Załoga kierowców skróciła bowiem wymagany odpoczynek o 1 godz. i 15 min. oraz m.in. nie wprowadziła w tachografie ręcznego wpisu kraju rozpoczęcia i zakończenia pracy. Za stwierdzone naruszenia wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Wpłacono kaucję na poczet kary pieniężnej, a kierowcy opłacili także mandaty gotówkowe.

19-latka pędziła al. Sikorskiego prawie 120 km/h. Straciła prawo jazdy po miesiącu
reklama

Służby zatrzymały rosyjską ciężarówkę na obwodnicy Olsztyna kontrola drogowa Olsztyn, Wiadomości

źródło: ITD

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
KoSy
3 kwietnia 2022 10:38

Przecież firmy transportowe mają wliczone kary w prowadzenie biznesu. Ciężarówka jeździła tak od 10lat z większymi zbiornikami, to zarobiła na 5 nowych ciągników siodlowych… Ludzie na brawa czekacie… Do roboty w tym Olsztynie

Heya
1 kwietnia 2022 12:11

Niesamowite..ale zaby az tak 1h 10′

Popularne
Ogłoszenia

19-latka pędziła al. Sikorskiego prawie 120 km/h. Straciła prawo jazdy po miesiącu

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła