23 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Bunt rosyjskich żołnierzy w Obwodzie Kaliningradzkim

WiadomościBunt rosyjskich żołnierzy w Obwodzie Kaliningradzkim

Według doniesień mediów, 58 żołnierzy stacjonujących w Obwodzie Kaliningradzkim odmówiło wykonania rozkazów, obawiając się wysłania na wojnę przeciwko Ukrainie – przekazał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

reklama

Według Żaryna, jest to przykład tego, że informacje o rosyjskich działaniach przeciwko Ukrainie i o skutecznej obronie dochodzą do żołnierzy, osłabiając ich morale i zapał do walki.

„Rosja poszukuje możliwości zwiększenia intensywności działań wobec Ukrainy, w tym także szukając nowych żołnierzy. Jednak coraz więcej jednostek wojskowych wie, co realnie dzieje się na Ukrainie”, ocenił Żaryn.

reklama

Rosja rozpoczęła agresję na Ukrainę 24 lutego.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
30 marca 2022 17:37

Bolszewicko SB ecka gazeta olsztyńska zablokowała mnie z powodów politycznych oceny komunistycznych władz Olsztyna i popierania oporu narodu Ukraińskiego w walce z ruskim nazizmem.

Detroit
31 marca 2022 08:28

Z drugiej strony setki tysięcy zdrowego młodego ukraińskiego chłopa dalej siedzi Polsce i nie ma zamiaru walczyć za swój kraj. Może zrobić taki artykuł jak to kilku budowlańców rzuciło swoją pracę i pojechało na wojnę a reszta dalej pracuje uszczęśliwiając biednych pracodawców.

Polecane