13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Ukraiński żołnierz z apelem do Kaczyńskiego: „Panie Jareczku kochany”

KrajUkraiński żołnierz z apelem do Kaczyńskiego: "Panie Jareczku kochany"
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Każdego dnia do sieci trafiają setki materiałów multimedialnych: czy to zdjęć, czy filmów, które obrazują tragiczny obraz wojny. W poniedziałek (28 marca) do sieci trafiło jednak wyjątkowe wideo, na którym jeden z ukraińskich żołnierzy zwraca się w osobliwy sposób wprost do wicepremiera polskiego rządu, Jarosława Kaczyńskiego.

reklama

Drodzy, kochani Polaki (tłumaczenie oryginalne). Mam wielką prośbę od naszych wojskowych na froncie, żebym coś takiego nagrał. No to nagrywam. Drodzy, kochani, naprawdę chcę podziękować od wszystkich wojskowych za tę pomoc jaką nam dajecie – rozpoczął żołnierz, którego widzimy na nagraniu.

W dalszej części materiału mężczyzna ubrany w wojskowy mundur, z karabinem w ręku i flagą Ukrainy na piersi mówi o ogromnej pomocy jaką ofiarują Polacy: – To jest jak jeden naród, to jest coś niesamowitego.

Panika z cukrem może się powtórzyć? Co drugi Polak boi się
reklama

– Ale jest 1 proc. taki, tych uchodźców, na których wojskowi się wkur. Na naszych. Jak wchodzę na Tiktoka czy Instagrama, widzę jak z gwinta napier, piszą że są uchodźcami, cieszą się tym – mówi dalej autor materiału.

Żołnierz ma jednak pomysł jak temu zaradzić i zwraca się wprost do Jarosława Kaczyńskiego. Prosi także, aby jego przekaz dotarł do jak największej liczby osób, oczywiście w tym do samego zainteresowanego (szefa PiS – dop. autor).

reklama

– Panie Jareczku, ja rozwiązałem problem, prosta sprawa jak jeb. Jeżeli teraz policja zatrzymuje jakiegoś Ukraińca, który odpie* jakieś numery: chleje, krzyczy, proszę pana, żadne mandaty, od razu odprawić ich na Ukrainę. My tu ich wyszkolimy. Od razu rozwiążemy problem alkoholizmu. Raz tutaj jebnie to całe życie nie będzie mu się chciało już pić – zaproponował.

KAS zaostrza kurs wobec podatników. W pół roku urzędnicy wystawili mandaty na ponad 35 mln zł

Podobnie rzecz ma się mieć z Ukrainkami w Polsce: – Jeżeli chodzą, tańczą, odpierd*** jakieś numery to proszę też odprawić na granice. Tutaj każde ręce się przydadzą.

I dodaje: – Jeżeli ktoś sie nie umie zachować i bardzo tęskni za Ukrainą to proszę go odprawiać na granicę. Wtedy może zrozumie, że tutaj trwa wojna. My go szybko wyszkolimy.

Na zakończenie materiału młody żołnierz zacytował bardzo popularny w ostatnim czasie na Ukrainie fragment polskiego utworu „pato-rapera” Cypisa, który w jednym ze swoich ostatnich utworów śpiewa soczyste „jeć Putina ku i sku***”.

Na TikToku film na chwile zobaczyło już blisko 400 tysięcy osób.

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×