12 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Krzysztof Zalewski zagra podczas Kortowiady 2022!

OlsztynKrzysztof Zalewski zagra podczas Kortowiady 2022!

Krzysztof Zalewski to marka sama w sobie. Ogromne doświadczenie sceniczne i dojrzałość artystyczna sprawiają, że jego koncerty są niezapomnianym doświadczeniem. Uczestnicy Kortowiady, najpiękniejszych juwenaliów w Polsce, przekonają się o tym 3 czerwca.

reklama

Kariera Krzysztofa Zalewskiego jest pełna nieoczywistości. Polska poznała go dzięki udziałowi w telewizyjnym talent show. Zwycięstwo w programie mógł przekuć w komercyjny sukces, ale po wydaniu debiutanckiej płyty zdecydował się na mniej oczywistą ścieżkę. Doświadczenie muzyczne zbierał, grając między innymi z zespołem Hey, Kasią Nosowską czy Muchami. W tym czasie rozwijał się też artystycznie. Od klasycznie rockowej wrażliwości przeszedł do alternatywy, by chwilę później udowodnić, że ma świetne ucho do przebojowych melodii.

Nie ma przypadku w tym, że skomponowany przez niego „Początek” śpiewała razem z nim, Dawidem Podsiadło i Kortezem cała Polska. Utwór bił rekordy popularności i przypomniał, jak wielostronnym artystą jest Zalewski. Jego sceniczna charyzma ujawnia się także, gdy staje przed kamerą: wystąpił m.in. w filmie o Kalinie Jędrusik „Bo we mnie jest seks”.

reklama

W 2021 roku Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w kultowym fomacie MTV Unplugged. Podczas tzw. koncertu bez prądu utwory zabrzmiały w nowych aranżacjach. Muzykowi towarzyszyła sekcja dęta, chórek oraz goście specjalni.

Koncerty Zalewskiego to gwarancja najwyższej jakości. Można więc być pewnym, że jego pojawienie się na scenie Kortowiady 2022 dostarczy mnóstwo dobrej energii uczestnikom olsztyńskich juwenaliów.

Przypomnijmy, że Zalewski jest 12 z 15 gwiazd, które wystąpią na kortowskiej plaży na początku czerwca. W czwartek (2 czerwca) zagrają: Baranovski, Happysad, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa oraz artysta, którego nazwisko poznamy już wkrótce. Sekretów nie ma przed nami skład, który wystąpi na juwenaliach w Olsztynie 3 czerwca. Na scenie pojawią się wtedy: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, zagrają: Vito Bambino, PRO8L3M, Tymek oraz dwie inne, tajemnicze jeszcze, gwiazdy.

reklama

Od 21 marca w sprzedaży są nie tylko karnety, ale i bilety jednodniowe na Kortowiadę 2022. Można je kupować internetowo.

Poza koncertami podczas olsztyńskich juwenaliów odbędzie się szereg imprez towarzyszących. Wydarzenia o charakterze artystycznym, sportowym i integracyjnym przygotowuje samorząd studencki. Na terenie Kortowa działał będzie też namiot Silent Party.

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia