9 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali złodziei samochodów. Ta marka przypadła im do gustu

OlsztynOlsztyńscy policjanci zatrzymali złodziei samochodów. Ta marka przypadła im do gustu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali mercedesa o wartości ponad 180 tysięcy złotych. 39 i 42- latek usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

reklama

Sprawa rozpoczęła się w sobotni poranek (26.03.2022r.), kiedy to policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu olsztyńskiej komendy otrzymali informację o kradzieży mercedesa o wartości ponad 180 tysięcy złotych z jednej z miejscowości na terenie powiatu. Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tego przestępstwa. Do działań przyłączyli się również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

We współpracy z właścicielem pojazdu oraz w toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że skradzione auto prawdopodobnie znajduje się na terenie powiatu grudziądzkiego. W związku z tym o pomoc w działaniach poprosili policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, którzy we współpracy z olsztyńskimi kryminalnymi, w zaledwie kilka godzin od zgłoszenia, dotarli do miejsca, gdzie znajdował się skradziony pojazd. W aucie siedziało dwóch mężczyzn. 39 i 42- latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj są mieszkańcami województwa pomorskiego. Jak się okazało, młodszy z mężczyzn był już wcześniej karany za przestępstwa samochodowe.

31-latek wpadł z narkotykami, bo kradł w markecie cienie do powiek
reklama

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży pojazdu. Funkcjonariusze wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec 39 i 42- latka ten środek zapobiegawczy.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×