13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Prezydent Zełenski udzielił wywiadu mediom… rosyjskim

KrajPrezydent Zełenski udzielił wywiadu mediom... rosyjskim
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu dziennikarzom rosyjskim, w tym reprezentującym zablokowane przez władze Rosji media niezależne. Wywiad ukaże się bez cenzury w niedzielę wieczorem – zapowiedział portal Meduza.

reklama

Z prezydentem Ukrainy rozmawiali: redaktor naczelny portalu Meduza Iwan Kołpakow, redaktor naczelny niezależnej telewizji Dożd Tichon Dzjadko, publicysta Michaił Zygar, korespondent dziennika „Kommiersant” Władimir Sołowjow.

Wywiad – pierwsza taka rozmowa Zełenskiego z mediami rosyjskimi po rozpętaniu przez Rosję wojny przeciwko Ukrainie – ukaże się też na YouTubie niezależnej „Nowej Gaziety”.

reklama

Meduza, której redakcja mieści się na Łotwie, została uznana przez władze rosyjskie za jedno z mediów „zagranicznych agentów”. Jest obecnie zablokowana w Rosji.

Również Dożd, jedyna do niedawna niezależna stacja telewizyjna w Rosji, został uznany za „zagranicznego agenta”. Po przyjęciu w Rosji ustawy o karaniu więzieniem za „fake newsy” na temat działań armii rosyjskiej, kanał Dożd zawiesił działalność.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy
reklama

Zygar, znany dziennikarz i korespondent, kierował telewizją Dożd w latach 2010-2015.

Dziennik „Kommiersant” wydawany jest przez dom wydawniczy o tej samej nazwie, należący do oligarchy Aliszera Usmanowa. Swego czasu była to jedna z ważniejszych gazet polityczno-gospodarczych w Rosji. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×