10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niespodzianka? Minister obrony Rosji w cięzkim stanie trafił do szpitala

KrajNiespodzianka? Minister obrony Rosji w cięzkim stanie trafił do szpitala

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przeszedł zawał serca, dlatego od połowy marca nie pojawiał się publicznie – poinformował w piątek wieczorem doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Dodał, że Szojgu przechodzi rehabilitację w jednym z moskiewskich szpitali.

reklama

„Szojgu miał zawał serca. To dlatego od połowy marca nie pojawiał się publicznie. Szojgu doznał ataku serca po tym, gdy usłyszał od Putina zarzuty w sprawie całkowitej porażki inwazji na Ukrainę” – napisał Heraszczenko na Facebooku.

Dodał, że rosyjski szef resortu obrony przechodzi obecnie rehabilitację w Głównym Wojskowym Szpitalu Klinicznym im. N. Burdenki. (https://tinyurl.com/u8fthdmb).

reklama

Zniknięcie z przestrzeni publicznej w Rosji ważnych postaci ze struktur siłowych, w tym ministra obrony Siergieja Szojgu, świadczy o tym, że trwa tam szukanie winnych niepowodzeń na Ukrainie – ocenił sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeksij Daniłow.

Spotkanie integracyjne "Wspólny dach"
reklama

„Trwa ustalanie, kto ich tak wrobił, że nie mając informacji o naszym kraju, zdecydowali się na taką awanturę” – powiedział Daniłow, cytowany przez portal Ukrainska Prawda. Jak dodał, struktury siłowe w Rosji próbują się nawzajem obwiniać o błędy, związane z wojną na Ukrainie.

„FSB pokazuje palcem na wojskowych, wojskowi – na inne struktury” – oświadczył sekretarz RBNiO.

Daniłow wskazał również, że nie widać „nie tylko Szojgu, ale i wielu generałów”. Jego zdaniem w Rosji doszło już do „wymiany generałów”, którzy mają poprowadzić nową ofensywę na Ukrainie. „Mogę powiedzieć, że to im nie pomoże” – dodał.

Prezydentowi Władimirowi Putinowi Daniłow zarzucił, że w ciągu 22 lat swoich rządów „unicestwił Federację Rosyjską”.

Uchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać z darmowych przejazdów z olsztyńską kartą

Wcześniej na zniknięcie z przestrzeni publicznej ministra Szojgu, szefa Sztabu Generalnego generała Walerija Gierasimowa i innych graczy „wagi ciężkiej” w strukturach siłowych Rosji zwrócił uwagę doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×