12 C
Olsztyn
piątek, 27 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tiktoker na Ukrainie spowodował śmierć 8 osób

KrajTiktoker na Ukrainie spowodował śmierć 8 osób

W niedzielę 20 marca rosyjski pocisk uderzył w budynek dużego centrum handlowego w Kijowie. W wyniku ataku zginęło co najmniej 8 osób. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogło przyczynić się do niego opublikowane w sieci zdjęcie. Jego autor został już zatrzymany. Ukraińskie służby apelują o to, aby nie udostępniać tego typu fotografii w internecie.

Rosyjski atak na centrum handlowe

reklama

Do ataku doszło w niedzielę późnym wieczorem w dzielnicy Padół w Kijowie. Celem rosyjskiej rakiety stała się galeria handlowa Retroville, zlokalizowana pomiędzy zamieszkałymi blokami.

Jak przekazał w poniedziałek rano mer Kijowa, Witalij Kliczko, doszczętnie spłonęła część kompleksu, zniszczeniu uległ parking i znajdujące się tam pojazdy, uszkodzone zostały także sąsiednie budynki mieszkalne.

reklama

Zginęło co najmniej 8 osób, kilkanaście jest rannych.

Pentagon potwierdza! Rosjanie robią kolejną potworność Ukraińcom

Feralna fotografia i apel służb ukraińskich

Prawdopodobnie przyczyną ataku było opublikowane kilka godzin wcześniej w internecie zdjęcie, wykonane pod tą galerią.

reklama

Na fotografii widać żołnierzy i cztery ukraińskie jednostki, prawdopodobnie systemy artylerii rakietowej BM-27/21 lub ciężarówki wojskowe. Wiadomo, że sprzęt został stamtąd zabrany, a kilka godzin później rosyjski pocisk uderzył w budynek.

Ekspert wojskowy i analityk Rochan Consulting, Konrad Muzyka, podkreśla, że „nie chowa się pojazdów wojskowych w budynkach użyteczności publicznej”.

Ukraińskie służby apelują o to, aby nie udostępniać zdjęć, na których widoczny jest sprzęt wojskowy, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

Zatrzymano winnego

We wtorek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy dokonała zatrzymania tiktokera, który opublikował w internecie feralne zdjęcie, tym samym udostępniając lokalizację ukraińskiego wojska. Mężczyzna przyznał się do winy.

Warmińsko-mazurskie. Obywatele Ukrainy złożyli tysiące wniosków o świadczenie 500+

Władze Ukrainy wydały komunikat w tej sprawie:

– Świadomie lub nieświadomie osoba ta pracowała jako zwiadowca dla wroga. Apelujemy do wszystkich obywateli: nie publikujcie danych o ruchu sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy, obiektach wojskowych i wyników ataków wroga! Są one wykorzystywane przez okupantów przy planowaniu dalszego ostrzału.

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×