7 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Wyższej Szkole Policji uroczysta promocja oficerska

SzczytnoW Wyższej Szkole Policji uroczysta promocja oficerska

We wtorek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski. W wydarzeniu wzięli udział wiceszef MSWiA Błażej Poboży i komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który dokonał aktu promowania.

reklama

MSWiA poinformowało we wtorkowym komunikacie, że postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy na pierwszy stopień oficerski, czyli podkomisarza, promowanych zostało 217 policjantów i policjantek.

Podczas uroczystej promocji, w której uczestniczyła też komendant-rektor Wyższej Szkoły Policji insp. Iwona Klonowska, wiceminister Poboży odczytał list szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego skierowany do promowanych oficerów.

reklama

„Czas, który spędziliście w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, to ważny etap w waszym rozwoju zawodowym. To nie tylko okres nabywania specjalistycznej wiedzy, ale również czas kształtowania siły waszych charakterów” – napisał Kamiński.

Uciekając przed policją ukrył się w bagnie

Minister zwrócił uwagę, że promocja oficerska odbywa się w niezwykle trudnym czasie rosyjskiej agresji na Ukrainę, i podziękował policjantom za dbanie o bezpieczeństwo uchodźców wojennych z Ukrainy.

reklama

„W naszym kraju schronienie znajduje każdy, kto ucieka przed wojenną pożogą. To, że uchodźcy wojenni z Ukrainy czują się w naszym kraju bezpiecznie, to również zasługa Policji. Funkcjonariusze są obecni w punktach recepcyjnych, na dworcach PKP, gdzie nieprzerwanie dbają o bezpieczeństwo i spokój uchodźców. Za to należą się wam ogromne podziękowania” – podkreślił minister.

Szef MSWiA zaznaczył też, że godność oficerska jest wielkim zobowiązaniem. „W przyszłości to właśnie na Was spocznie odpowiedzialność za bezpieczeństwo nie tylko podwładnych, ale całego kraju. Jestem przekonany, że pełniąc swoją służbę, zawsze dochowacie wierności Ojczyźnie i społeczeństwu” – zwrócił się do oficerów.

Ukrywał się przez 5 lat! Olsztyńska policja znalazła go w luksusowym osiedlu w Warszawie

Przed promocją Poboży i komendant główny Policji złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą policjantów zamordowanych w Kalininie przez NKWD wiosną 1940 roku.

źródło: PAP, fot. WSPoL

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
26 marca 2022 15:42

pisowska służba kontroli maseczek, gnębienia Polaków i pilnowania domu Kaczyńskiego.

Popularne
Ogłoszenia

Zmieniła kanał telewizyjny. Jej partner wpadł w szał

Zmieniła kanał telewizyjny. Jej partner wpadł w szał