-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe Bull Run

GiżyckoRozpoczęły się ćwiczenia wojskowe Bull Run

Rozpoczęły się wspólne ćwiczenia 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Pododdziały żołnierzy polskich i sojuszniczych będą się przemieszczać po wyznaczonych drogach północno-wschodniej Polski – podała w poniedziałek 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana.

reklama

Jak poinformowała rzeczniczka 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej kpt. Anna Bielak-Pestka, rozpoczęła się 18. edycja BULL RUN ćwiczenia zgrywającego 15. GBZ i żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

W kolejnych dniach pododdziały Brygady oraz wojsk sojuszniczych będą się przemieszczać po wyznaczonych drogach północno-wschodniej Polski w kierunku Suwałk i Białegostoku.

reklama

„Głównym celem ćwiczenia jest doskonalenie procedur podczas przemieszczenia się pododdziałów Wojsko Polskie i NATO w terenie oraz zapoznanie z charakterystyką dróg i ukształtowaniem terenu” – wyjaśniła.

Z żołnierzami będą mogli spotkać się mieszkańcy Polski północno-wschodniej. Zaplanowano bowiem pokazy sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Takie spotkania zaplanowano w miejscowościach Sejny, Suwałki oraz Rutka-Tartka a także Krynki.

Szef MON: 11. Mazurski Pułk Artylerii zostanie przekształcony w brygadę artylerii - to będzie poważna siła
reklama

Bull Run to cykliczne szkolenie a działania wojsk zostały zaplanowane i uzgodnione z władzami administracji publicznej. Wspólne manewry zakończą się 25 marca powrotem wojska do Orzysza i Giżycka oraz w przypadku Batalionowej Grupy Bojowej NATO do Bemowa Piskiego- przekazała kpt Bielak-Pestka. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

M.Błaszczak: wszystkie czołgi K2 trafią do jednostek w Morągu, Braniewie i Ostródzie