12 C
Olsztyn
piątek, 27 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Chinach rozbił się samolot pasażerski

KrajW Chinach rozbił się samolot pasażerski

Samolot Boeing 737 linii China Eastern Airlines lecący z Kunmingu do Kantonu rozbił się w poniedziałek w regionie Kuangsi na południu Chin; na pokładzie były 132 osoby, w tym 123 pasażerów i 9 członków załogi – potwierdził chiński urząd lotnictwa cywilnego CAAC.

reklama

Liczba ofiar nie jest jeszcze znana; trwa akcja ratunkowa – podała państwowa telewizja CCTV. Media informowały również, że katastrofa doprowadziła do pożaru lasu w górach.

Według CAAC kontakt z samolotem urwał się, gdy znajdował się on w okolicach prefektury Wuzhou w regionie Kuangsi. Uruchomiono mechanizm reagowania kryzysowego i wysłano na miejsce zespół specjalistów – napisano w komunikacie.

reklama

Z danych serwisu Flightradar24 wynika, że samolot realizujący rejs MU5735 wystartował z Kunmingu o godz. 13.10 (godz. 6.10 w Polsce) czasu miejscowego i miał wylądować w Kantonie niecałe dwie godziny później. Dane śledzenia lotu urywają się jednak o godz. 14.22 (godz. 7.22 w Polsce) – podała agencja Reutera.

Rosjanie gwałcili w piwnicy 25 kobiet i niepełnoletnich dziewczynek. Zaszły w ciążę

Strona internetowa China Eastern Airlines wprowadziła w poniedziałek czarno-białą szatę graficzną, co według agencji jest praktyką stosowaną przez linie lotnicze, by uszanować domniemane ofiary.

reklama

Według bazy danych Aviation Safety Network (ASN) ostatnia katastrofa lotnicza z ofiarami śmiertelnymi w Chinach miała miejsce w 2010 roku, gdy Embraer E-190 należący do linii Henan Airlines rozbił się przy próbie lądowania w Yichun na północnym wschodzie kraju. Zginęły wówczas 44 z 96 osób znajdujących się na pokładzie. 

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×