12 C
Olsztyn
piątek, 27 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

WOT pomagają Caritas Diecezji Ełckiej przy załadunku transportów humanitarnych na Ukrainę

EłkWOT pomagają Caritas Diecezji Ełckiej przy załadunku transportów humanitarnych na Ukrainę

Wojska Obrony Terytorialnej z Giżyck pomagają Caritas Diecezji Ełckiej przy załadunku transportów humanitarnych na Ukrainę – poinformowała por. Paulina Kacprzycka rzecznik 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT. Do tej pory wyjechało już 11 ciężarówek z lekami, żywnością i środkami opatrunkowymi.

reklama

„18 marca giżyccy Terytorialsi, uczestniczyli w kolejnym załadunku transportu humanitarnego z Ełku na Ukrainę organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. Do tej pory wyjechało już 11 ciężarówek z lekami, żywnością i środkami opatrunkowymi. Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku brali udział w każdej wysyłce. Wszystkie transporty trafiają do miejsc przeładunkowych na Ukrainie, gdzie dary przepakowywane są do mniejszych samochodów i rozwożone po całym terytorium Ukrainy” – napisała por. Kacprzycka w informacji.

Dodała, że obecnie do najważniejszych zadań jakie realizuje 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej należy współpraca ze Strażą Graniczną w zakresie ochrony granicy państwa oraz wsparcie wojewodów, samorządów i instytucji, odpowiedzialnych za organizację pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Wojewoda podał do publicznej wiadomości ilu jest uchodźców w miejscach zakwaterowania w regionie
reklama

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×