12 C
Olsztyn
piątek, 27 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niemcy nie chcieli debaty po przemówieniu prezydenta Zełenskiego w Bundestagu

KrajNiemcy nie chcieli debaty po przemówieniu prezydenta Zełenskiego w Bundestagu

Parlamentarzyści rządzącej koalicji SPD, Zielonych i FDP odrzucili wniosek posłów CDU/CSU o wprowadzenie do porządku obrad Bundestagu debaty na temat sytuacji na Ukrainie. Wniosek o zmianę porządku obrad przez dodanie godzinnej debaty złożono po zdalnym przemówieniu w parlamencie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego – informuje dpa.

reklama

Wniosek Unii (CDU/CSU) poparli w czwartek w Bundestagu posłowie lewicy i AfD. Trzy partie koalicyjne zagłosowały przeciwko.

Lider grupy parlamentarnej CDU/CSU Friedrich Merz wyjaśnił, że chciał dowiedzieć się od kanclerza Olafa Scholza (SPD) trzy tygodnie po jego pierwszym oświadczeniu rządowym na temat wojny w Ukrainie, „na czym stoimy, czy zrobiliśmy to dobrze, czy są decyzje, które mogą zostać poprawione”.

reklama

Jak podkreśla dpa, prowadząca obrady wiceprzewodnicząca Bundestagu Katrin Goering-Eckardt od razu po przemówieniu Zełenskiego przeszła do zaplanowanego porządku obrad, mimo protestów posłów Unii. Po odrzuceniu w głosowaniu wniosku Unii, odbyła się zaplanowana wcześniej debata na temat obowiązkowych szczepień.

Dwie niepełnoletnie siostry zgwałcone przez rosyjskich żołnierzy

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×