9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Klient Leroy Merlin zakuty w kajdanki. Grożą mu 3 lata więzienia i 30 tys. zł grzywny

OlsztynKlient Leroy Merlin zakuty w kajdanki. Grożą mu 3 lata więzienia i...

Historia miała miejsce na początku marca w markecie budowlanym Leroy Merlin. Mężczyzna na nagraniu twierdzi, że nie reagował agresywnie, ale co innego wynika z policyjnych raportów.

reklama

2 marca olsztyński policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej sprawdzali czy mieszkańcy stosują się obowiązujących przepisów sanitarnych. Patrolowali akurat Leroy Merlin. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który zlekceważył obowiązek zakrywania nosa i ust z użyciem maseczki.

reklama

*nagranie ze zdarzenia

Funkcjonariusze postanowili z nim porozmawiać. „Mężczyzna od samego początku utrudniał czynności, był arogancki, nie chciał podać swoich danych osobowych, wielokrotnie nie stosował się do wydawanych mu poleceń. Interweniujący policjant poinformował mężczyznę o obowiązujących przepisach prawa oraz o tym, że zostanie zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem ustalenia jego danych personalnych” – przekazuje nam rzecznik KMP Olsztyn.

Pożar legendarnego zajazdu. Tym razem „Eden” spłonął doszczętnie
reklama

Agresja mężczyzny miała narastać z minuty na minutę. Ostatecznie znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniującego wobec niego policjanta. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do jednostki policji. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego. Do mężczyzny wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego celem jego przebadania.

Po wykonanych czynnościach z udziałem 48-latka, został on zwolniony do domu. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna odpowie za wywieranie wpływu na czynności urzędowe, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto nie uniknie on odpowiedzialności za szereg popełnionych wykroczeń – odmówienie podania danych osobowych, niestosowania się do poleceń funkcjonariusza oraz zlekceważenie obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w obiekcie handlowym. Zgodnie z aktualnymi przepisami sąd wobec mężczyzny może orzec karę grzywny w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Weszli do płonącego budynku. Funkcjonariusze bez wahania ruszyli z pomocą
reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

20 KOMENTARZY

20 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×