5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Uchodźcy przychodzą po pomoc do cerkwi; otrzymują m.in. żywność, przybory szkolne

OlsztynUchodźcy przychodzą po pomoc do cerkwi; otrzymują m.in. żywność, przybory szkolne

Uchodźcy wojenni z Ukrainy korzystają z pomocy cerkwi greckokatolickiej w Olsztynie. Udzielana jest tam pomoc w postaci żywności, środków higieny oraz przyborów szkolnych. Według ks. Jana Hałuszki, proboszcza cerkwi, do punktu pomocy codziennie przychodzi około 200 osób.

reklama

Ks. Hałuszko podkreśla, że potrzeby uchodźców są bardzo duże. Pierwsi z nich zjawiają się już o godzinie 9, mimo że punkt pomocy czynny jest od 10. W związku z dużym zapotrzebowaniem, często brakuje artykułów spożywczych i środków czystości. Konieczne są codzienne uzupełnienia, szczególnie potrzebne są mydła, szampony, pasty do zębów oraz proszki do prania. Poza tym, uchodźcy potrzebują zeszytów i przyborów do pisania, gdyż wielu z nich chodzi już do szkoły.

Do sali parafialnej cerkwi można przynosić artykuły spożywcze i niezbędne rzeczy. W punkcie pomocy dla uchodźców dyżury pełnią wolontariusze oraz parafianie, którzy pomagają w sortowaniu rzeczy i obsłudze uchodźców.

reklama

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki rozpoczął zbiórkę środków higienicznych i artykułów chemicznych przed swoją siedzibą w Olsztynie. Dary można przynieść do namiotu ustawionego przed budynkiem urzędu.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia