1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Karetka z Olsztyna już służy mieszkańcom Równego na Ukrainie

OlsztynKaretka z Olsztyna już służy mieszkańcom Równego na Ukrainie

Ambulans podarowany przez samorząd województwa partnerom z obwodu rówieńskiego przekroczył granicę i pełni służbę w Równem. – Dziękujemy za każde wsparcie, jakie okazują nam mieszkańcy Warmii i Mazur, całej Polski. Jesteśmy pewni, że wspólnie uda nam się przetrwać ten niezwykle trudny czas – odpowiadają samorządowcy z obwodu rówieńskiego.

reklama

Druga tura charytatywnego wsparcia zorganizowanego przez samorząd województwa dotarła do objętej wojną Ukrainy. W efekcie współpracy z Chorągwią Warmińsko-Mazurską ZHP, Bankiem Żywności w Olsztynie i samorządu studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do obwodu rówieńskiego 11 marca wyjechał 3,5-tonowy transport, w skład którego wchodzi m.in. żywność, śpiwory, powerbanki, latarki, baterie czy środki medyczne. Pierwsza partia zbiórki zorganizowanej wspólnie przez urząd marszałkowski i samorząd studencki UWM przekroczyła granicę w sobotę 5 marca. W skład transportu wchodził bus i ambulans wypełnione lekami i artykułami pierwszej potrzeby. Oprócz ładunku będącego wyrazem wsparcia mieszkańców Warmii i Mazur stronie ukraińskiej podarowany został również ambulans, którym ratownicy dotychczas wyjeżdżali do potrzebujących w Olsztynie.

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy

reklama

– Bracia Polacy, bardzo dziękujemy za pomoc, jaką nas w tym dramatycznie trudnym czasie obdarowujecie – mówią w przesłanym z Równego filmie Ukraińcy stojący przed podarowanym ambulansem.

Warmia i Mazury decyzją sejmiku województwa na wniosek zarządu dodatkowo przekażą również 200 tys. zł z budżetu województwa na wsparcie obwodu rówieńskiego. – Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi ukraińskimi partnerami i odpowiadamy na zgłaszane przez nich potrzeby – komentuje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Chcemy, by TIR ze wsparciem z Warmii i Mazur wyruszył możliwie najszybciej – dodaje Brzezin.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rammstein
12 marca 2022 12:54

Tylko że uchodźcy , migranci , młodzi ludzie nie chcą być w tak niegościnnym , zaniedbanym, zaśmieconym mieście !!!

Popularne

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy