18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Konwój z darami z Olsztyna dotarł do ukraińskiego Łucka

OlsztynKonwój z darami z Olsztyna dotarł do ukraińskiego Łucka

Olsztyński konwój z darami, w których była żywność, leki, materiały opatrunkowe dotarł do ukraińskiego Łucka. Konwój zorganizowany został przez Związek Ukraińców w Polsce oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Olsztyn – podał w piątek Urząd Miasta w Olsztynie.

reklama

Jak podał magistrat, od początku wojny na Ukrainie mieszkańcy Olsztyna zaangażowali się w pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy. W Banku Żywności w Olsztynie uruchomiono magazyn, do którego trafiały dary od instytucji i osób indywidualnych. Pierwsze transporty dotarły już m.in. do Lwowa czy Nowowołyńska. Teraz pomoc dotarła do Łucka, który jestem miastem partnerskim Olsztyna.

Łuck bardzo ucierpiał w pierwszych dniach rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przedstawiciele partnerskiego miasta stolicy Warmii i Mazur przekazali listę najbardziej potrzebnych medykamentów.

reklama

“W akcję pomocy włączyły się olsztyńskie galerie handlowe, w których w ciągu ostatnich dni prowadzono zbiórki. Olsztyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przekazało darowizny, za które miejska przychodnia kupiła leki i materiały opatrunkowe. Zbiórki zorganizowały też hotele i partnerzy miejskiej akcji Visit Olsztyn. Nocujesz-Zyskujesz” – podkreślił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Mieszkańcy Olsztyna swoje dary przekazali m.in. do Banku Żywności w Olsztynie, który prowadzi ciągłą zbiórkę żywności, artykułów higienicznych i opatrunkowych przy ul. Gietkowskiej 9.

“W transporcie pojadą także dary, które zbieraliśmy podczas koncertu Olsztyn. Solidarny z Ukrainą” – dodał prezes Banku Żywności w Olsztynie Marek Borowski.

reklama

Olsztyn i 220-tysięczny Łuck zawarły partnerską umowę niemal ćwierć wieku temu – w grudniu 1997 roku. Współpraca polega na szeregu działań w dziedzinie biznesu, aktywności społecznej, kulturalnej, sportowej. Przedstawiciele Łucka czerpią z doświadczeń Olsztyna w funkcjonowaniu przedsiębiorstw komunalnych, służby zdrowia, czy pomocy społecznej. Tradycją stały się także wymiany edukacyjne i kulturalne. Dla uczczenia współpracy jedna z olsztyńskich ulic nosi imię ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane