13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Rozkład jazdy na kolei zmieni się w niedzielę 13 marca

WiadomościRozkład jazdy na kolei zmieni się w niedzielę 13 marca
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W najbliższą niedzielę, 13 marca 2022 roku wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Na stacji Warszawa Zachodnia pasażerom zostanie udostępniony kolejny nowy peron, będzie nowe bezpośrednie połączenie z Krakowa do Olkusza a pociągi na trasie Warszawa – Radom zatrzymają się na nowym przystanku Warka Miasto.

reklama

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od niedzieli 13 marca do soboty 11 czerwca.

PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych, a wykonawcom, którzy realizują inwestycje związane z modernizacją infrastruktury, zapewnić warunki do kontynuacji prac.

reklama

Na stacji Warszawa Zachodnia podróżni będą korzystać z kolejnego nowego peronu. Do zmodernizowanych nr 6 i 7 dołączy peron nr 8. Podobnie jak na przebudowanych już peronach, dostęp do pociągów będzie pod nowym zadaszeniem.

PKP PLK zapowiadają, że od niedzieli uruchomione zostanie nowe bezpośrednie połączenie z Krakowa do Olkusza. Pociągi pojadą zmodernizowaną trasą Kraków – Katowice przez Jaworzno Szczakową. Czas podróży pociągiem wyniesie nieco ponad godzinę.

reklama

Od niedzieli pociągi na trasie Warszawa – Radom zatrzymają się na nowym przystanku Warka Miasto. Na tej trasie zaplanowano 22 pary pociągów w ciągu doby.

PKP Intercity: od 4 września korekta kolejowego rozkładu jazdy

Z kolei pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej zatrzymają się na przystanku Skawina Zachodnia oraz stacji Podbory Skawińskie. To kolejny efekt prac Polskich Linii Kolejowych na trasie ze stolicy Małopolski do Podborów Skawińskich. Pociąg trasę ze Skawiny do centrum Krakowa pokonuje w około 25 minut.

Z informacji przekazanych przez PKP PLK wynika, że zakres prac na torach wymaga zmian w kursowaniu niektórych składów dalekobieżnych i regionalnych. W województwie warmińsko–mazurskim PLK rozpoczynają pierwszy etap modernizacji i elektryfikacji linii Ełk – Korsze, dlatego niektóre pociągi PKP Intercity pojadą trasą zmienioną – wyremontowaną wcześniej przez PLK linią Olsztyn – Szczytno – Ełk.

Zarządca infrastruktury kolejowej przypomina, że w województwie śląskim rozpoczyna się warta 1,2 mld zł inwestycja na linii Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie, dlatego obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi regionalne na odcinku Katowice – Tarnowskie Góry.

Zmian w organizacji ruchu wymaga też przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki. Podczas robót budowalnych pociągi PKP Intercity będą jeździć nie przez Sochaczew lecz alternatywną trasą przez Skierniewice i Żyrardów.

W Pasłęku na trasie Bogaczewo-Olsztyn podróżni wygodniej korzystają z kolei

W Wielkopolsce od niedzieli rozpoczyna się przebudowa linii między Poznaniem a Wolsztynem. Prace zapewnią sprawniejsze i wygodniejsze podróże do Poznania, a mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei. Zakres robot na jednotorowej linii wymaga zmian w komunikacji – za pociągi regionalne obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Grodzisk Wielkopolski – Wolsztyn.

Na Podkarpaciu PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują prace w ramach budowy Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA). Kontynuowane są m.in. prace przy budowie nowego przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie z Rzeszowa do Dębicy.

PLK rozpoczną także budowę nowego przystanku Sędziszów Małopolski Wschodni. W związku z robotami od niedzieli za 13 pociągów PKA na odcinku Rzeszów Główny – Sędziszów Małopolski wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama