8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Pakiet gadżetów, jakie może podarować firma pracownikom na pracy zdalnej

Materiał partneraPakiet gadżetów, jakie może podarować firma pracownikom na pracy zdalnej
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Praca zdalna pojawiła się w Polsce dobrych kilkanaście lat temu. Bardzo długo podchodziliśmy do niej jednak z dystansem, uważając ją za gorszą odmianę aktywności zawodowej. Epidemia COVID – 19 pokazała jednak, że praca zdalna to rozwiązanie zasługujące na uwagę.

reklama

Coraz częściej mówi się, że jest to praca przyszłości. Odpowiedzią na to jest podejście coraz większej grupy pracodawców, którzy – jeśli tylko jest to możliwe – pozwalają pracownikom na dokonanie wyboru, czy chcą pracować stacjonarnie w biurze, czy preferują pracę zdalną. Warto jednak pamiętać, że o osoby pracujące z domu również trzeba dbać. Najlepszym tego wyrazem są gadżety dla pracowników.

Czy praca zdalna to tylko korzyści?

Mówiąc o pracy zdalnej, bardzo często podkreślamy, że ma ona szereg zalet. Eliminuje konieczność codziennego dotarcia do biura, a więc przekłada się na niemałą oszczędność czasu, a nierzadko również pieniędzy (nie musimy wydawać a dojazdy). Pracując z domu, możemy wstawać później, co oznacza, że jesteśmy bardziej wyspani. Nie oznacza to jednak, że taki model pracy nie ma wad. Przede wszystkim związany jest z ograniczeniem kontaktów z innymi ludźmi.

reklama

Bardzo często mówi się o alienacji społecznej, która może prowadzić nawet do depresji. Dlatego tak ważne jest, aby osoby pracujące zdalnie czuły się ważne dla pracodawcy. Gadżety dla pracowników to dobry sposób, aby pokazać zatrudnionym w firmie osobom, że mimo pracy zdalnej przełożeni o nich pamiętają i cenią to, co robią.

Jaki efekt wywołują gadżety dla pracowników?

Gadżety dla pracowników wykonujących swoją pracę zdalnie to przede wszystkim wyraz pamięci o tych osobach, których na co dzień nie ma w biurze. Skutecznie motywują one do pracy, wywołując przy tym efekt przywiązania do firmy. Świadomie rezygnując z zapewniania pracownikom gadżetów, warto pamiętać, że jest to najlepszy sposób na to, aby zniechęcić do siebie personel.

reklama

Osoby, które otrzymują gadżety, rzadziej zmieniają pracę, czują się odpowiedzialne za firmę, chcą odwdzięczyć się za to, co otrzymały. W efekcie pracują lepiej, szybciej, chętnie podejmują się wykonywania zadań dodatkowych.

Jakie gadżety doceni pracownik pracujący zdalnie?

Gadżetem, który doskonale sprawdzi się w przypadku osób pracujących zdalnie, jest kamera internetowa. Wiele osób powie w tym miejscu, że przecież dostępne dzisiaj laptopy wyposażone są w kamerkę. Trzeba jednak pamiętać, że jakość obrazu, którą ona gwarantuje, jest naprawdę bardzo słaba. Zewnętrzna kamera internetowa znacznie poprawia więc komfort podczas nawiązywania połączenia z innymi. Jeśli chodzi o gadżety dla pracowników zdalnych, to bardzo dobrym wyborem jest także pendrive.

Wprawdzie w pracy zdalnej bardzo często bazuje się na tak zwanej chmurze, ale dyski zewnętrzne nierzadko także są przydatne. Można na nich zapisywać dużo danych, które następnie zawsze można mieć przy sobie. Praktycznym gadżetem, który przekłada się na wydajność pracowników, jest przycisk Saent. To proste urządzenie, dzięki któremu można blokować te strony, które nas rozpraszają. Warto pamiętać, że przyda się ono także wtedy, kiedy pracownicy znowu pojawią się w stacjonarnym biurze.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama