13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Zabójstwo trzech chłopców. Policja szuka tego mężczyzny

KrajZabójstwo trzech chłopców. Policja szuka tego mężczyzny
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja prowadzi intensywne poszukiwania 42-letniego Radosława Kolasińskiego, jak podkreśla, „do sprawy” zabójstwa trzech chłopców w wieku 8,12, i 17 lat, których zwłoki z ranami ciętymi zostały znalezione w środę w jednym z domów w Płocku. Najmłodszy z chłopców był jego synem. W sprawie wszczęto śledztwo.

reklama

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, tamtejsi funkcjonariusze pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej prowadzą „w sprawie zabójstwa trzech chłopców” intensywne czynności. Zwłoki chłopców „z ranami ciętymi” zostały odnalezione w środę przed południem.

„Policjanci prowadzoną intensywne poszukiwania za 42-letnim Radosławem Kolasińskim. Mężczyzna poszukiwany jest do sprawy zabójstwa trójki chłopców, których ciała zostały wczoraj znalezione w jednym z domów na osiedlu Wyszogrodzka w Płocku” – przekazała podkom Lewandowska. Wyjaśniła, że „mężczyzna pod nieobecność matki zajmował się chłopcami, najmłodszy był jego synem”.

reklama

Rzeczniczka płockiej policji dodała, że w środę po południu samochód, którym poruszał poszukiwany Radosław Kolasiński „został odnaleziony w miejscowości Wykowo, w rejonie Wisły”.

Areszt dla 21-letniego Przemysława A., który po zabójstwie uciekał przed policją

Do poszukiwań zaangażowany został policyjny helikopter oraz psy tropiące. „W tej chwili kilkudziesięciu policjantów prowadzi intensywne poszukiwania za 42-latkiem” – zaznaczyła podkom. Lewandowska. Zastrzegła, iż na obecnym etapie prowadzonych działań operacyjnych policja nie może informować o szczegółach.

reklama

Rzeczniczka płockiej policji podkreśliła, że w ramach śledztwa „w sprawie potrójnego zabójstwa”, prowadząca to postępowanie tamtejsza Prokuratura Rejonowa „wydała decyzję o publikacji wizerunku poszukiwanego Radosława Kolasińskiego”. Mężczyzna najprawdopodobniej ubrany był w ciemną kurtkę z napisem odblaskowym HI–TEC umieszczonym na piersi, ramieniu oraz plecach, miał szalik typu komin w kolorze zielono–niebieskim i czapkę oraz niebieskie buty sportowe.

„Poszukiwany ma specyficzny styl poruszania się – stopy do zewnątrz, chód szybki” – zwraca uwagę policja. Prosi jednocześnie o przekazywanie wszelkich informacji na temat miejsca przebywania poszukiwanego bądź innych istotnych informacji, które mogą doprowadzić do jego odnalezienia pod numer alarmowy 112, ewentualnie pod numery telefonów: 47 705 16 00 lub 47 705 16 01.

Przed Sądem w Olsztynie rozpoczął się proces Radosława K. oskarżonego o zabójstwo kolegi

Zwłoki trzech chłopców w wieku 8, 12 i 17 lat odnaleźli w środę przed południem w domu przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku strażacy – otrzymali oni zgłoszenie o braku kontaktu z nastolatkiem od jego koleżanki. Na miejscu nie zastano osób dorosłych.

Strażacy wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusze wraz z prokuratorami pracowali na miejscu przez wiele godzin. Jeszcze w środę rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, którego dane policja i prokuratura ujawniła w czwartek – gdy poszukiwania ruszyły prowadzono je na terenie miasta i poza nim, także na Wiśle – od płockich bulwarów miejskich w górę rzeki, wzdłuż jej brzegów, w kierunku Kępy Ośnickiej.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama