25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Prawdziwa kumulacja. Policjanci trafili “szóstkę”

SzczytnoPrawdziwa kumulacja. Policjanci trafili "szóstkę"

Policjanci nie próżnowali. W weekend w ich ręce wpadło aż sześć poszukiwanych osób, wszystkie przebywają już w zakładach karnych.

reklama

Piątek, 4 marca 2022 roku: poszukiwany mężczyzna sam przyszedł na komisariat

Tuż przed 10:00 na komisariacie pojawił się na wezwanie 40-letni mieszkaniec Szczytna. Przed przesłuchaniem śledczy sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych i dowiedzieli się, że zaledwie kilka dni temu Sąd Rejonowy w Szczytnie zdecydował o zatrzymaniu i doprowadzeniu go do zakładu karnego za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Po przesłuchaniu na okoliczność sprawy, w związku z którą został wezwany na komisariat, policjanci poinformowali pechowca o wystawionym przez sąd nakazie, zatrzymali go i przewieźli do wskazanego zakładu karnego.

reklama

Sobota, 5 marca 2022 roku: trzy zatrzymania jednego popołudnia

Tuż po godzinie 14:00 policjanci interweniowali w sprawie rodzinnej awantury. 83-letnia mieszkanka Szczytna wezwała pomoc, gdyż nie mogła sobie poradzić z nietrzeźwym wnukiem. Po wylegitymowaniu 39-latka okazało się, że jest ścigany listem gończym: nie odbył 99 dni kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile.

Przed godziną 17:00, podczas rutynowej kontroli jednego z obiektów handlowych przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie, policjanci wylegitymowali 33-letniego mieszkańca Szczytna, który nie chciał się zastosować do obowiązku zasłaniania nosa i ust na obszarze sklepu. Okazało się, że Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał nakaz zatrzymania mężczyzny w związku z licznymi wykroczeniami porządkowymi.

Tuż przed 22:00, również z powodu niestosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust, na jednej ze stacji paliw przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie został wylegitymowany 27-letni mężczyzna, mieszkaniec Szczytna. On także był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie przebywał jeszcze pięć miesięcy.

reklama

Niedziela, 6 marca 2022 roku: ostatnia dwójka

Po godzinie 8:00 rano policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, zgodnie z poleceniem sądu, udali się do mieszkania przy ulicy F. Leyka, gdzie zastali 22-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna został zatrzymany za popełnienie przestępstwa narkotykowego. Spędzi w zakładzie karnym 50 dni.

Przed godziną 20:00 policja interweniowała w sprawie rodzinnej awantury. 36-letni mieszkaniec gminy Wielbark był nietrzeźwy (alkomat wykazał prawie 3 promile w wydychanym powietrzu) i… poszukiwany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zakład karny opuści za 5 miesięcy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane