fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

20 tysięcy pisklaków spłonęło żywcem

Nowe Miasto Lubawskie20 tysięcy pisklaków spłonęło żywcem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

O godzinie 2.08 do straży pożarnej wpłynęła informacja o pożarze budynku kurnika. Z informacji wynikało, że w budynku znajdują się kilkudniowe pisklęta kurze.

reklama

Znając zagrożenie związane z hodowlą drobiu, dyżurny stanowiska kierowania z Komendy Powiatowej PSP z NML natychmiast skierował do działań 2 zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w NML oraz 4 zastępy gaśnicze z pobliskich jednostek OSP.

Pierwszy zastęp straży pożarnej z OSP Krotoszyny przybył na miejsce pożaru już po 9 minutach. W trakcie prowadzonego rozpoznania kierujący działaniami ustalił, że pożarem został objęty budynek kurnika, w którym znajdowało się 20 tyś. szt. kilkudniowych piskląt kurzych oraz słoma i siano zmagazynowane na poddaszu. Ustalił ponadto, że pożar bezpośrednio zagraża przylegającym do kurnika budynkom gospodarczym oraz maszynom rolniczym.

Coś niespotykanego? Pożar kościoła w Dniu Niepodległości z zaskakującym zakończeniem
reklama

Pożar objął powierzchnię 600m2. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu kurnika wraz z pokryciem, wyposażenie hali produkcyjnej kurnika oraz pisklęta kurze w ilości 20 tyś. szt.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 1 mln zł. Przyczynę powstania pożaru ustala powołany zespół policjantów z KPP w NML. Skuteczne działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez jednostki straży pożarnej uratowały przed spaleniem zagrożone budynki gospodarcze bezpośrednio przylegające do kurnika, maszyny i sprzęt rolniczy oraz nadziemny zbiornik gazowy.

reklama

W działaniach ratowniczo-gaśniczych, które trwały ponad 11 godzin wzięło udział 59 strażaków z 8 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

źródło: KP PSP Nowe Miasto Lubawskie, fot. mł. bryg. Krzysztof Szałkowski

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama