8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Znany producent jogurtów zostaje w Rosji. Wyjaśnienia prezesa szokują

KrajZnany producent jogurtów zostaje w Rosji. Wyjaśnienia prezesa szokują
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, 24 lutego wiele światowych firm zdecydowało się potępić agresję Władimira Putina poprzez zawieszenie dystrybucji towarów i zawieszenie działalności w Federacji Rosyjskiej. Jednak niektóre znane marki nie zdecydowały się na taki krok, co budzi w społeczeństwach różne odczucia. Danone należy do firm, które wciąż są na rosyjskiej ziemi. Nowy szef grupy tłumaczy to jako „obowiązkiem wobec ludzi, których karmią i wobec rolników, którzy dostarczają im mleko”.

reklama

– Jesteśmy odpowiedzialni za ludzi, których żywimy, rolników, którzy dostarczają nam mleko oraz dziesiątków tysięcy ludzi, którzy są od nas zależni – wyjaśniał we wtorek nowy prezes Danone Antoine de Saint-Affrique.

Danone to francuski producent mleka, w tym mleka roślinnego, wody butelkowanej i produktów dla niemowląt.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy
reklama

Podczas konferencji prasowej Financial Times zapytał szefa firmy, czy zostając na rynku rosyjskim, zaszkodzi to reputacji firmy. „Bardzo łatwo jest dać się wciągnąć w czarno-białe myślenie i demagogiczne stanowiska, ale w końcu nasza reputacja zależy od naszego zachowania” – odpowiedział de Saint-Affrique.

Wśród koncernów i marek, które zerwały współpracę z Rosją, znajdują się m.in.: Panasonic, Microsoft, Google, Reserved, United Airlines, Boeing, Ford, ExxonMobil, Apple, IKEA, Nike, Adidas, Airbus, Boeing, FedEx, DHL, Shell, BP, Facebook, Google, Disney, Netflix, American Express, MasterCard, Visa, Play Station i wiele innych.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama