10 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Najlepsi w Polsce lekkoatleci oficjalnie reprezentują barwy Klubu Sportowego AZS UWM

OlsztynNajlepsi w Polsce lekkoatleci oficjalnie reprezentują barwy Klubu Sportowego AZS UWM
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najlepsi w Polsce lekkoatleci – Aleksandra Lisowska, Konrad Bukowiecki, Karol Zalewski i Kacper Lewalski – od 7 marca oficjalnie reprezentują barwy Klubu Sportowego AZS UWM. Tak silnej i utytułowanej reprezentacji sportowej UWM jeszcze nie miał w swej historii.

reklama

Siódmego marca Aleksandra Lisowska, Konrad Bukowiecki, Karol Zalewski i Kacper Lewalski oraz prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM i prof. Sławomir Przybyliński, prorektor UWM ds. studenckich podpisali w Rektoracie umowy dotyczące reprezentowania klubu sportowego AZS UWM Olsztyn.

Konrad Bukowiecki – kulomiot, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i świata, zawodnikiem AZS UWM jest już od 2018 r. i podpisanie nowej umowy stanowiło dla niego przedłużenie współpracy.

reklama

Karol Zalewski – sprinter, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 r. był już zawodnikiem AZS UWM w l. 2009-18 i do klubu powrócił.

Kolejny bieg (Za)dyszka ZETO Software nad jeziorem Długim. Startowała Mistrzyni Polski Joanna Jóźwik

Aleksandra Lisowska – biegaczka, jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski na dystansach od 1500 m do maratonu i w biegu przeszkodowym, a także olimpijką z Tokio. Członkinią klubu AZS UWM jest od czasu rozpoczęcia studiów na WNS UWM, czyli od 2011 r.

reklama

Zupełnie nowym „nabytkiem” w tym utytułowanym gronie jest Kacper Lewalski, kolejny biegacz, średniodystansowy, rekordzista Polski i Europy do lat 20 na dystansie 800 m.

Co skłoniło sportowców do reprezentowania barw AZS UWM?

– Bardzo dobry stadion w Kortowie, dobre warunki do treningu, dogodne położenie Kortowa, jego sal i urządzeń treningowych, z których możemy korzystać – wymieniają zgodnie Konrad Bukowiecki i Karol Zalewski. Aleksandra Lisowska dodaje do tego jeszcze…

– Bezpośrednie sąsiedztwo lasu, w którym mogę biegać do woli – mówi.

14-letnia Ania Kawa z Olsztyna ma szanse reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Szachach

Tylko Kacper Lewalski niewiele jeszcze może opowiedzieć o warunkach w Kortowie, bo dopiero zaczyna swą przygodę z Kortowem.

– Potrenujesz, to się przekonasz – zapewnił go Karol Zalewski.

Kacper w tym roku kończy 18 lat i zdaje maturę. Co dalej?

– Planuję studia na UWM. Jeszcze się tylko zastanawiam nad kierunkiem – mówi.

Prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM podziękował sportowcom za to, że wybrali barwy AZS UWM.

– Stajecie się w ten sposób ambasadorami naszej uczelni. Nie muszę mówić, jak ważny jest sport w życiu człowieka i dla promocji Uniwersytetu. Zapewniam, że zadbamy o to, abyście mieli w Kortowie jak najlepsze warunki do trenowania i rozwijania talentów sportowych – obiecał rektor.

źródło: UWM, fot. PAP/Tomasz Waszczuk

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama