0
-0.7 C
Olsztyn
czwartek, 18 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Najlepsi w Polsce lekkoatleci oficjalnie reprezentują barwy Klubu Sportowego AZS UWM

OlsztynNajlepsi w Polsce lekkoatleci oficjalnie reprezentują barwy Klubu Sportowego AZS UWM

Najlepsi w Polsce lekkoatleci – Aleksandra Lisowska, Konrad Bukowiecki, Karol Zalewski i Kacper Lewalski – od 7 marca oficjalnie reprezentują barwy Klubu Sportowego AZS UWM. Tak silnej i utytułowanej reprezentacji sportowej UWM jeszcze nie miał w swej historii.

reklama

Siódmego marca Aleksandra Lisowska, Konrad Bukowiecki, Karol Zalewski i Kacper Lewalski oraz prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM i prof. Sławomir Przybyliński, prorektor UWM ds. studenckich podpisali w Rektoracie umowy dotyczące reprezentowania klubu sportowego AZS UWM Olsztyn.

Konrad Bukowiecki – kulomiot, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i świata, zawodnikiem AZS UWM jest już od 2018 r. i podpisanie nowej umowy stanowiło dla niego przedłużenie współpracy.

reklama

Karol Zalewski – sprinter, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 r. był już zawodnikiem AZS UWM w l. 2009-18 i do klubu powrócił.

Aleksandra Lisowska – biegaczka, jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski na dystansach od 1500 m do maratonu i w biegu przeszkodowym, a także olimpijką z Tokio. Członkinią klubu AZS UWM jest od czasu rozpoczęcia studiów na WNS UWM, czyli od 2011 r.

Zupełnie nowym „nabytkiem” w tym utytułowanym gronie jest Kacper Lewalski, kolejny biegacz, średniodystansowy, rekordzista Polski i Europy do lat 20 na dystansie 800 m.

Co skłoniło sportowców do reprezentowania barw AZS UWM?

– Bardzo dobry stadion w Kortowie, dobre warunki do treningu, dogodne położenie Kortowa, jego sal i urządzeń treningowych, z których możemy korzystać – wymieniają zgodnie Konrad Bukowiecki i Karol Zalewski. Aleksandra Lisowska dodaje do tego jeszcze…

– Bezpośrednie sąsiedztwo lasu, w którym mogę biegać do woli – mówi.

Tylko Kacper Lewalski niewiele jeszcze może opowiedzieć o warunkach w Kortowie, bo dopiero zaczyna swą przygodę z Kortowem.

– Potrenujesz, to się przekonasz – zapewnił go Karol Zalewski.

Kacper w tym roku kończy 18 lat i zdaje maturę. Co dalej?

– Planuję studia na UWM. Jeszcze się tylko zastanawiam nad kierunkiem – mówi.

Prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM podziękował sportowcom za to, że wybrali barwy AZS UWM.

– Stajecie się w ten sposób ambasadorami naszej uczelni. Nie muszę mówić, jak ważny jest sport w życiu człowieka i dla promocji Uniwersytetu. Zapewniam, że zadbamy o to, abyście mieli w Kortowie jak najlepsze warunki do trenowania i rozwijania talentów sportowych – obiecał rektor.

źródło: UWM

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Kursy maturalne z biologii i chemii w Olsztynie

Dlaczego warto korzystać z kursów maturalnych?

Jak wspierać organizm przy intensywnym treningu?

Odpowiednio dobrane preparaty mogą stanowić praktyczne wsparcie codziennego stylu życia.

Bransoletki męskie – jak je nosić i z czym łączyć?

Coraz więcej panów sięga po dodatki, które podkreślają ich styl i charakter.

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.

Migracja do Shopify krok po kroku – o czym powinieneś wiedzieć?

Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Czy używany iPhone 15 Pro to rozsądny wybór dla wymagających użytkowników?

Zakup smartfona z najwyższej półki nie zawsze musi oznaczać sięganie po fabrycznie nowy egzemplarz.

Jaki prezent na święta przygotować własnoręcznie?

Dlaczego warto postawić na upominki bożonarodzeniowe zrobione samodzielnie.

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.
reklama
reklama