23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Znalezione zostało ciało mężczyzny. To on zabił 66-latka?

SzczytnoZnalezione zostało ciało mężczyzny. To on zabił 66-latka?

Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Szczytnie i zadecydował o zastosowaniu wobec 46-letniego mieszkańca Szczytna, środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 66-letniego mieszkańca gminy Szczytno. 46-latkowi za popełnioną zbrodnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama

W miniony czwartek (03.03.22r.) tuż przed godziną 10:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów położonych na terenie gminy Szczytno, znalezione zostało ciało mężczyzny. Z relacji osób zgłaszających wynikało również, że 66-latek, właściciel posesji, posiada liczne obrażenia ciała. Niestety nie wykazywał on już żadnych funkcji życiowych. Na miejscu pod nadzorem Prokuratora pracowali szczycieńscy śledczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, przesłuchali świadków oraz sporządzili stosowną dokumentację. Jeszcze tego samego dnia na terenie Szczytna, kryminalni zatrzymali podejrzanego o tą zbrodnię 46-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 66-letniego mieszkańca gminy Szczytno, do którego miało dojść 1 marca br.  Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, Prokurator Rejonowy w Szczytnie skierował do Sądu Rejonowego w Szczytnie wniosek  o zastosowanie wobec 46-latka, najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W sobotę (05.03.22r.) miejscowy sąd przychyli się do wniosku  i wydał postanowienie o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

reklama

Zgodnie z art. 148 § 1. Kodeksu karnego, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Znalezione zostało ciało mężczyzny. To on zabił 66-latka? zabójstwo Szczytno, Wiadomości

źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia