13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Kolejny gigant wycofuje się z działalności w Rosji i Białorusi

KrajKolejny gigant wycofuje się z działalności w Rosji i Białorusi
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Deloitte nie będzie już prowadzić działalności w Rosji i na Białorusi – poinformował w poniedziałek dyrektor generalny spółki Punit Renjen.

reklama

Decyzja została podjęta po tym, jak tydzień wcześniej (2 marca) Deloitte zapowiedział „dokonanie przeglądu swojej działalności w Rosji”. Firma tłumaczyła, że będzie honorować swoje „zobowiązania i obowiązki wobec światowych rynków finansowych i wielu organów regulacyjnych”.

„Chociaż wiemy, że jest to słuszna decyzja, będzie ona miała wpływ na około 3000 specjalistów Deloitte w Rosji i na Białorusi. Podobnie jak inni, wiemy, że nasi koledzy w Rosji i na Białorusi nie mają wpływu na działania swojego rządu” – napisano w oświadczeniu. Spółka zapewniła, że będzie wspierać swoich byłych pracowników w „okresie przejściowym”.

reklama

W stanowisku zapowiedziano wsparcie humanitarne w Ukrainie i całej Europie.

Warmińsko-mazurskie kuratorium: ponad 4,5 tys. uczniów ukraińskich rozpocznie naukę w szkołach w regionie

Deloitte to międzynarodowa sieć spółek świadczących usługi doradcze i audytorskie. Należy do tzw. wielkiej czwórki (Deloitte, Ernst & Young, KPMG i PricewaterhouseCoopers) firm zajmujących się audytem finansowym.

reklama

Poniedziałek jest dwunastym dniem rosyjskiej agresji na Ukrainie. W związku z napaścią na Ukrainę i dokonywanymi zbrodniami na cywilach wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję i Białoruś sankcje gospodarcze i polityczne.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama