fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022

Jak najlepiej ozdobić swój ogród?

Obecnie ogród staje się naszą prywatną oazą spokoju i miejscem, w którym możemy zrelaksować się i odpocząć po ciężkim tygodniu. Ogród daje nam także możliwość wyrażania siebie, poprzez aranżacje rozmaitych dekoracji z roślin oraz dodatków. Dla wielu osób to właśnie ogród staje się sercem domu, nic więc dziwnego, że do aranżacji tego miejsca podchodzimy równie poważnie co do organizacji kuchni czy sypialni. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów, by tanim kosztem sprawić, że Twój ogród stanie się przytulny, funkcjonalny i niepowtarzalny!

Trawy ozdobne udekorują Twój ogród! 

To przeróżne aranżacje roślinne i kwiatowe są w stanie zmienić nasz ogródek w prawdziwe dzieło sztuki! W ostatnich latach w Polsce popularne stało się uprawianie wielu gatunków roślin ogrodowych, wśród nich coraz większą popularnością cieszą się trawy ozdobne. I nic dziwnego! Jest to niepowtarzalna ozdoba, wnosząca w nasze otoczenie różnorodność oraz kolor! Ponadto, zależnie od odmiany, z powodzeniem mogą występować same lub w połączeniu z innymi roślinami. Trawy ozdobne występują w różnych wielkościach, formach i kolorach. Z powodzeniem można je umieścić w gruncie w ogrodzie, bądź w donicach umieszczonych na tarasach czy balkonach. Ponadto trawy ozdobne nie należą do roślin szczególnie trudnych w uprawie i pielęgnacji oraz zwykle mogą zdobić nasz ogród niemalże cały rok. Warto jednak upewnić się, czy wybrana przez nas trawa ozdobna jest mrozoodporna, bądź odpowiednio zabezpieczona przed ujemnymi temperaturami. 

Popularne trawy ozdobne to m.in.: 

  • Kostrzewa Gautiera, 
  • Rozplenica japońska, 
  • Owies wiecznie zielony, 
  • Trzęślica modra, 
  • Miskant chiński Zebrinus, 
  • Kosmatka Forstera, 
  • Arundinella Nietypowa, 
  • Kłosownica Pierzasta. 

Postaw na pergolę ogrodową! 

Pergola ogrodowa zwykle składa się z dwóch rzędów podpór i ułożonej na nich kratownicy czy belek, które podtrzymują rośliny ogrodowe. Pergola może przybierać różne formy m.in. drewniane czy marmurowe. Często umieszczane są nad alejami lub miejscami do wypoczynku. Stworzenie tej oryginalnej ozdoby ogrodowej wygeneruje dodatkowe miejsce do uprawy roślin, zwłaszcza pnących, a ponadto ułatwi organizację roślin, ład oraz porządek. Będzie też idealnym rozwiązaniem dla bardzo słonecznych ogrodów, poprzez zacienienie części ogródka. Co więcej, wykonanie pergoli ogrodowej jest łatwe i proste! Do jej wykonania wystarczy jedynie kilka starych desek, którym z łatwością można dać nowe życie i stworzyć z nich oryginalną i kreatywną ozdobę! Warto jednak dopasować pergolę do stylu panującego w całym ogrodzie. Inna będzie pasowała w ogrodzie naturalnym, a inna w terenie utrzymanym w stylu nowoczesnym. 

Umieść rośliny w betonowych donicach!  

Idealnym dodatkiem ożywiającym nasz ogród będą także donice betonowe. Beton zwykle kojarzy się z wnętrzem industrialnym oraz pewną surowością. W ostatnich latach jednak zyskał na popularności i obecnie umieszczany jest w różnorodnych aranżacjach. Wprowadzenie takiego praktycznego elementu dekoracyjnego sprawdzi się w nowoczesnych ogrodach, nadając modny i oszczędny w formie design. Z powodzeniem przy użyciu donic betonowych możesz uprawiać krzewy, małe iglaki, kwiaty, czy nawet zioła! Ogranicza Cię tylko i wyłącznie wyobraźnia. 

Obecnie nie brakuje dodatków, roślin i przedmiotów, które w krótkim czasie ożywią Twój ogród! Na szczęście wszystkie dekoracje ogrodowe są dostępne pod ręką. Jeżeli jednak chcesz zaoszczędzić, wiele rzeczy i ich ceny możesz sprawdzić w serwisie ceneo.pl. Trawy ozdobne, pergole i piękne donice z pewnością sprawią, że Twój ogród stanie się piękny, wyjątkowy i niepowtarzalny!