10 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Podkom. Andrzeja Łowczyka z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie „Liderem Bezpieczeństwa”

OlsztynPodkom. Andrzeja Łowczyka z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie "Liderem Bezpieczeństwa”
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

We wtorek w ramach obchodów Światowego Dnia Obrony Cywilnej Prezydent Piotr Grzymowicz wręczył nagrody w dziedzinie „Bezpieczeństwo i porządek publiczny” – „Lider Bezpieczeństwa”. W tym roku wyróżnienie trafiło do podkom. Andrzeja Łowczyka z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

reklama

We wtorek (01.03.2022) w budynku Urzędu Miasta Olsztyn odbyła się uroczystość obchodów Światowego Dnia Obrony Cywilnej. W ramach organizowanego wydarzenia podkom. Andrzej Łowczyk w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie mł. insp. Piotra Koszczała został wyróżniony przez członków Kapituły nagrodą „Lider Bezpieczeństwa” w dziedzinie „Bezpieczeństwo i porządek publiczny”. Otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Olsztyn Piotra Grzymowicza.


Przypomnijmy w listopadzie ubiegłego roku olsztyński funkcjonariusz w drodze do pracy interweniował wobec 63-letniego kierowcy. Mężczyzna podczas jazdy stracił przytomność i wymagał pilnej pomocy medycznej. Gdy dramatyczną sytuację zauważył policjant, który przy wsparciu ze strony innego świadka wydostał kierowcę na zewnątrz i prowadził restytucję krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Link: https://tko.pl/130417,2021,11,19,asp-szt-andrzej-lowczyk-uratowal-zycie-kierowcy-na-ul-sielskiej

reklama

*nagranie z akcji ratunkowej

Podkom. Andrzej Łowczyk na co dzień pełni służbę w Zespole ds. Dyscyplinarnych, Skarg i Wniosków Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Dla naszego kolegi jest to ogromne wyróżnienie, choć on sam nie czuje się bohaterem:

reklama

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego jest priorytetem w codziennej służbie, która często bywa pełniona również poza ustalonymi godzinami. Mama nadzieję, że każdy na moim miejscu zrobiłby to samo co ja oraz świadek zdarzenia. Nie bójmy się pomagać innym w potrzebie. Warto też pamiętać o numerze alarmowym, pod którym uzyskamy wszelką pomoc – mówi podkom. Andrzej Łowczyk.

Nagrody „Lider Bezpieczeństwa” wręczane są od kilkunastu lat. Podczas wydarzenia Piotr Grzymowicz wręczył także okolicznościowe statuetki szefom instytucji, które w 2021 roku wzorowo realizowały zadania obrony cywilnej. Link: http://bezpieczny.olsztyn.eu/aktualnosci/280

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama