-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Stacje benzynowe oblegane. Tworzą się korki

WiadomościStacje benzynowe oblegane. Tworzą się korki

Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni – oświadczył w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Koncern podkreślił, że paliwa w Polsce nie brakuje. PERN zapewnia z kolei: działamy bez zmian, nasze bazy na bieżąco obsługują kierowców, przyjmują i wydają paliwo.

reklama

Jak poinformował w czwartek PKN Orlen, „dostawy paliw na wszystkie stacje Orlen w całej Polsce są realizowane”. „W związku ze wzmożonym ruchem na stacjach przy granicach, podejmujemy działania, aby w pełni odpowiadać na obecne zapotrzebowanie na paliwa. Wszyscy klienci mają zapewniony dostęp do produktów i usług” – oświadczył w czwartek po południu płocki koncern.

PKN Orlen zapewnił, ze „paliwa w Polsce nie brakuje – zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw w Grupie Orlen są na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania”.

reklama

„Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca” – zaznaczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w informacji prasowej spółki.

„Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. Działamy bez zmian. Nasze bazy na bieżąco obsługują kierowców – przyjmują i wydają paliwo” – zakomunikował w czwartek po południu PERN we wpisie na Twitterze.

reklama

Wcześniej PERN podał, że transport rosyjskiej ropy naftowej dostarczanej do Polski rurociągiem „Przyjaźń”, tranzytem przez Białoruś, odbywa się zgodnie z harmonogramem. 

Mimo to prawie na wszystkich stacjach benzynowych w Olsztynie orz regionie tworzą się ogromne kolejki. Chętnych do zatankowania jest tak dużo, że sznury samochodów stoją na ulicach dojazdowych. Często są to główne arterie miasta, co powoduje utrudnienia w ruchu drogowym.

Sytuacja jest raczej spowodowana paniką niż realnym zagrożeniem.

źródło: PAP/TKO

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
24 lutego 2022 21:56

Pustaki, paliwo tankują, z beczkami latają, śmiechu warte. Na ile wam starczy te 70 czy 150 litrów ??? Tworzycie sztuczny zamęt tylko.

Debile
24 lutego 2022 19:51

Jedzenie sobie kupcie,zróbcie zapasy wody , zwłaszcza dla najmłodszych.
Samym paliwem nie wyzyjecie.Widac jakie te polskiego społeczeństwo jest głupie.
Oddajcie jeszcze walkowerem mecz z ruskimi . Będzie pełen obraz.

Popularne