10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Groźni przestępcy zatrzymani na ul. Kętrzyńskiego. Poruszali się Matizem

OlsztynGroźni przestępcy zatrzymani na ul. Kętrzyńskiego. Poruszali się Matizem

Kradzież z włamaniem, kradzież rozbójnicza, posiadanie narkotyków- to tylko część przestępstw jakie na sumieniu mają 46- latek i i jego 27- letni znajomy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez olsztyńskich wywiadowców podczas kontroli drogowe

reklama

W niedzielę (20.02.2022.r) olsztyńscy wywiadowcy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli daewoo, którym według uzyskanych przez nich informacji mogą poruszać się osoby dokonujące kradzieży na terenie miasta i powiatu. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. W środku podróżowało dwóch mężczyzn. Po wylegitymowaniu ich funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. 46- letni kierowca i jego 27- letni pasażer zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie kontroli drogowej policjanci ujawnili przy kierowcy daewoo woreczek z białą substancją. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Ponadto, zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. W związku z podejrzeniem, że kierował on pod wpływem nielegalnych substancji została pobrana mu krew do badań celem wyjaśnienia tej sprawy. Jak się okazało, 46- latek był ponadto poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Po usłyszeniu zarzutów mężczyzna trafił na 50 dni do zakładu karnego.

Dresiarz z Rossmana poszukiwany przez policję. Opublikowano nagranie
reklama

Obaj mężczyźni zostali przekazani policjantom z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu olsztyńskiej komendy. Zebrany przez funkcjonariuszy  materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem na terenie budowy w Olsztynie oraz kradzieży elektronarzędzi oraz złomu o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Jak się okazało, zatrzymany 27- latek ma na swoim sumieniu również inne przestępstwa. Pod koniec listopada 2021 roku w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna mężczyzna przekroczył linię kas nie płacąc za artykuły spożywcze, a kiedy został ujęty przez pracownika ochrony, uderzył go, ugryzł i uciekł, uszkadzając przy tym drzwi wejściowe do sklepu. 27- latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy oraz uszkodzenia mienia.

W rurkach i bez skarpetek wszedł do sklepu. Teraz jest poszukiwany przez policję
reklama

Mężczyzna był poszukiwany również przez policjantów z Jonkowa. W tamtejszym posterunku prowadzone jest postępowanie w sprawie kradzieży złomu oraz części zamiennych na kwotę blisko 50 tysięcy złotych. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialny za to przestępstwo jest właśnie 27- latek.  Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Jak mówią, sprawa jest rozwojowa.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×