1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe, wyższe stawki za odbiór odpadów dla mieszkańców Olsztyna

OlsztynNowe, wyższe stawki za odbiór odpadów dla mieszkańców Olsztyna

Za każdy zużyty metr sześcienny wody mieszkańcy Olsztyna zapłacą od kwietnia 9,70 zł – rada miasta Olsztyna przyjęła w czwartek nowe, wyższe stawki. Za przyjęciem głosowało 13 radnych, 11 było przeciw.

reklama

Cena odbioru śmieci jest w mieście połączona z ilością zużywanej wody. Radni zdecydowali, że za zużyty metr sześcienny wody od kwietnia trzeba będzie zapłacić 9,7 zł za odbiór odpadów. Obecnie obowiązująca stawka to 8,4 zł.

Jednocześnie radni zdecydowali, że wzrośnie ulga dla rodzin wielodzietnych – z 5 do 6 zł miesięcznie za każdego członka rodziny zamieszkującego w danej nieruchomości. Poza tym większa będzie zniżka dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy kompostują bioodpady w kompostowniku przydomowym. Teraz ta stawka to 0,40 zł za 1 m3 zużytej wody miesięcznie, a po zmianach byłoby to 0,50 zł.

Dotacje w ramach programu „Pokonać bezdomność” 2023
reklama

Przed przyjęciem uchwały prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że mieszkańcy płaciliby mniej i za śmieci, i za ciepło, gdyby przedstawiciele obecnej ekipy rządzącej przez dwa lata nie blokowali budowy w mieście spalarni RDF-u (inwestycja jest obecnie prowadzona). „Rocznie płacilibyśmy 16 mln zł mniej, niż teraz. Mieszkańcy Olsztyna muszą płacić więcej wyłącznie z powodów politycznych” – mówił Grzymowicz.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
23 lutego 2022 13:32

To są kur*y, nie radni…

Olsztyn 100%
23 lutego 2022 17:21

Lista radnych, którzy głosowali za podniesieniem opłat: H.Ciunel, Z.Dąbkowski, T.Głażewski, M.Gornowicz, W.Jabłońska, M.Kamińska, P.Klonowski, Ł.Łukaszewski, J.Misiewicz, R.Szewczyk, W.Wójcik, E.Zakrzewska, M.Zdunek.

Popularne

Trafił ogromną kumulację w Lotto. Nowy milioner na Warmii i Mazurach