10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Wichury zniszczyły setki tysięcy drzew w lasach regionu

WiadomościWichury zniszczyły setki tysięcy drzew w lasach regionu

Nadmorskie wiatry zniszczyły wiele lasów Warmii i Mazur, powodując straty szacowane na przynajmniej 500 000 m sześć. drewna – poinformowała w środę Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Olsztynie.

reklama

Według wstępnych oszacowań, silny wiatr połamał lub zniszczył łącznie około 700 000 drzew. “Charakterystyczne jest to, że szkody są rozproszone, a nie skupione w jednym miejscu w poszczególnych nadleśnictwach” – powiedział rzecznik RDLP Adam Pietrzak.

Las najbardziej ucierpiał w centralnym pasie regionu – od Susza i Iławy, przez Miłomłyn i Kudypy, do Jedwabna. W nadleśnictwie Miłomłyn zniszczono około 50 000 m sześc. drewna, a w nadleśnictwie Kudypy – 40 000 m sześc.

reklama

Z powodu uszkodzonych przez wiatr drzew, niektóre nadleśnictwa wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu, aby uniknąć niebezpieczeństwa związanego z uszkodzonymi drzewami. RDLP w Olsztynie nie wyklucza wprowadzenia podobnych ograniczeń przez innych nadleśniczych, ale apeluje, aby w czasie wietrznej pogody unikać spacerów po lesie.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia