-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

172 mln zł na remonty i budowę dróg z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Wiadomości172 mln zł na remonty i budowę dróg z rządowego Funduszu Rozwoju...

Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało 172 mln zł na remont i budowę dróg z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – poinformowała w sobotę wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Dodała, że modernizacja lokalnych dróg to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

reklama

„Godność infrastrukturalna to jest coś, o czym Platforma Obywatelska nie pamiętała. Przed 2015 rokiem obserwowaliśmy zamykanie większości połączeń PKS, drogi nie miały żadnego znaczenia, a ich budowa odbywała się odcinkami, ślepe odcinki nie miały konkretnego połączenia. To są rzeczy, które Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica, przywraca” – podkreśliła podczas konferencji prasowej w Olsztynie wiceminister Semeniuk.

Dodałą, że „kolejna edycja rządowego programu dotyczącego modernizacji dróg lokalnych cieszy się bardzo dużą popularnością, a współpraca między rządem a samorządem przynosi efekty”.

Dotacje w ramach programu „Pokonać bezdomność” 2023
reklama

Podkreśliła, że dla porównania województwo mazowieckie otrzymało nieco ponad 300 mln zł.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wskazał, że „dzięki pracy rządu PiS i wysiłkowi, który podejmują ministrowie, w woj. warmińsko-mazurskim można wyremontować, przebudować i zmodernizować setki kilometrów dróg gminnych i powiatowych”.

reklama

„One stanowią krwiobieg komunikacyjny naszego regionu, pozwalają realizować wiele zadań, które jako państwo i jako samorządy jesteśmy zobowiązani wykonywać wobec naszych obywateli” – mówił wojewoda.

Szef olsztyńskiego okręgu PiS Jerzy Szmit przypomniał inne inwestycje infrastrukturalne: budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną, modernizację szlaków kolejowych czy ideę kolei metropolitalnej.

„Drogi lokalne, które muszą być dowiązane do dróg krajowych i stanowić ciągi komunikacyjne, będą nie tylko zachęcały inwestorów, ale będą służyły mieszkańcom do bezpiecznego i wygodnego przemieszczania się” – dodał.

Prezydent Olsztyna wydał zalecenia urzędnikiem ws. oszczędzania energii: nie mogą bez powodu włączać oświetlenia

Starosta powiatu olsztyńskiego Andrzej Abako wskazał, że „każdy remont drogi powiatowej jest na wagę złota, bo poprawia dostępność do różnych dóbr dla mieszkańców”.

Na dofinansowanie w 2022 r. zadań gminnych na Warmii i Mazurach trafi 107,1 mln zł, a na zadania powiatowe przeznaczonych zostało 65,2 mln zł.

Dofinansowana zostaną między innymi przebudowa drogi Książnik – Boguchwały i Wilnowo – Żabi Róg (Powiat Ostródzki), droga powiatowa na odcinku Tereszewo – Nielbark oraz na odcinku Kurzętnik – Kaługa (Powiat Nowomiejski), droga powiatowa do miejscowości Modgarby (Powiat Kętrzyński) czy budowa obwodnicy miasta Jeziorany ze ścieżką pieszo-jezdną (Gmina Jeziorany).

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Sejmik przyjął budżet regionu na 2023 rok