fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Poznaliśmy najkorzystniejsza ofertę na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka

OleckoPoznaliśmy najkorzystniejsza ofertę na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najkorzystniejszą ofertę na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka złożyła firma Ekodrom z Augustowa wskazując na kwotę 9,6 mln zł. GDDKiA w Olsztynie planuje z nią podpisać umowę na przełomie lutego i marca – poinformował rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

reklama

Jak przekazał w środę Głębocki, komisja przetargowa zakończyła prace nad oceną ofert złożonych w przetargu na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655.

„Jeśli w ciągu pięciu dni od wyboru nie wpłyną odwołania, to planujemy podpisać umowę z firmą Ekodrom na przełomie lutego i marca” – dodał.

reklama

W ramach przebudowy skrzyżowania DK65 z DW655 na rondo, powstanie również ciąg pieszo-rowerowy o długości około 520 m po prawej stronie drogi wojewódzkiej oraz przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową. Istniejące oświetlenie drogowe zostanie przebudowane i uzupełnione o nowe punkty.

Publikujemy to nagranie ku przestrodze. Dziwne zachowanie kierującej na pasach

Według drogowców celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, tj. pieszych i rowerzystów. Natężenie ruchu na drodze krajowej uniemożliwia bezpieczne włączanie się do ruchu z wlotów podporządkowanych oraz bezpieczny przejazd.

reklama

Przebudowa skrzyżowania na rondo wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu. Zmniejszenie prędkości przejazdu przez skrzyżowanie umożliwi lepszą ocenę sytuacji przez kierowców i ułatwi podejmowanie decyzji na wlotach oraz pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo pieszych. Dodatkowym powodem przebudowy skrzyżowania jest konieczność zapewnienia bezpiecznego przekraczania drogi krajowej przez pieszych i rowerzystów. W tym celu wykonane zostanie przejście dla pieszych – wskazała GDDKiA.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama