-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przetarg na projekty rozbudowy oświetlenia na 65 przejściach dla pieszych

WiadomościPrzetarg na projekty rozbudowy oświetlenia na 65 przejściach dla pieszych

Olsztyńska GDDKiA ogłosiła przetarg na zaprojektowanie rozbudowy oświetlenia na 65 przejściach dla pieszych w ośmiu miejscowościach przy DK15 i DK16 w woj. warmińsko-mazurskim. Zadanie będzie realizowane z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.

reklama

Rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki poinformował we wtorek, że przetarg związany z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przejściach dla pieszych przy DK15 i DK16 dotyczy ośmiu miejscowości w gminach Iława, Kisielice i Lubawa. Obejmuje wykonanie projektów budowy doświetlenia istniejących przejść i rozbudowy oświetlenia drogowego.

„Kryterium oceny ofert będzie cena. Termin wykonania projektów to sześć miesięcy od zawarcia umowy. Do obowiązków wykonawcy będzie także należało wsparcie na etapie postępowania na roboty i pełnienie nadzoru autorskiego w okresie siedmiu miesięcy” – wyjaśnił.

Na ruchliwej drodze w Olsztynie powstanie nowe skrzyżowanie
reklama

Otwarcie ofert zaplanowano na 16 marca. Projekty zostaną wykonane dla 65 przejść dla pieszych: przy DK15 w Rakowicach i Sampławie, a przy DK16 w Kisielicach, Jędrychowie, Stradomnie, Nowej Wsi, Franciszkowie i Iławie.

Olsztyńska GDDKiA podała również, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy ogłosi kolejnych 10 przetargów na dokumentację projektową doświetlenia przejść dla pieszych w woj. warmińsko-mazurskim na drogach krajowych nr: 15, 16, 22, 51, 53, 54, 57, 58, 59 i 63. „Łącznie planujemy przygotować projekty doświetlenia 633 przejść dla pieszych” – przekazał rzecznik.

reklama

Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

O tej warmińskiej drodze rowerowej pisał cały świat