1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zderzenie Audi z łosiem. 42-letni kierowca z powaznymi obrażeniami ciała

SzczytnoZderzenie Audi z łosiem. 42-letni kierowca z powaznymi obrażeniami ciała

Służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Szymanki w gminie Wielbark. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że pod koła jadącego Audi wybiegła z przydrożnego rowu zwierzyna leśna. 42-letni mieszkaniec Wielbarka na skutek zderzenia z łosiem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Zwierzę nie przeżyło, a pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu.

reklama

Wczoraj (10.02.22r.) kwadrans przed godziną 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Szymanki w gminie Wielbark.

Przybyłe na miejsce służby ratunkowe zastały zakleszczonego w pojeździe mężczyznę.
Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Audi poruszał się w stronę Wielbarka. W miejscowości Szymanki pod koła samochodu, którym kierował 42-letni mieszkaniec Wielbarka, wybiegła zwierzyna leśna. Załoga karetki pogotowia przetransportowała 42-latka do szpitala w Olsztynie. Mężczyzna podróżował sam. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Warmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji
reklama

Łoś nie przeżył zderzenia z Audi. Pojazd należący do 42-latka uległ całkowitemu zniszczeniu.

Szczycieńscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Zderzenie samochodu z sarną lub łosiem jest często tragiczne w skutkach nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierującego i pasażerów.

reklama


Powiat szczycieński ma najwyższy udział lasów i gruntów w województwie, a co za tym idzie mnóstwo wędrującej zwierzyny. Jedźmy, zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, rowerzyści, ale może to być również wędrująca zwierzyna.


Nie ignorujmy znaków ostrzegających o możliwości napotkania dzikich zwierząt na drodze. Sarny, łosie, lisy czy dziki szukając resztek jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre zwierzęta walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego samochodu.

Kierujący potrącił mężczyznę przechodzącego z rowerem przez przejście dla pieszych


Bądźmy, więc czujni przejeżdżając przez kompleksy leśne bądź w ich pobliżu. W tych miejscach zwolnijmy, aby nie doszło do kolizji. Gdy zauważysz zwierzę na drodze postaraj się zatrzymać pojazd i pozwól spokojnie przekroczyć zwierzęciu pas drogi, nie „mrugaj” światłami, nie używaj sygnału dźwiękowego. Nie próbuj omijać zwierzęcia znajdującego się na pasie drogi – spłoszone może wpaść prosto pod koła Twojego samochodu.

źródło: KPP Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Pijany ksiądz spowodował wypadek. Sześciolatka w ciężkim stanie