1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znowu zostanie wyciętych kilkaset drzew w Olsztynie

OlsztynZnowu zostanie wyciętych kilkaset drzew w Olsztynie

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie złożył do ratusza wniosek o wycięcie kilkuset drzew na terenie miasta. Jak donosi Gazeta Wyborcza na kolegium prezydenta miasta został on rozpatrzony i uzyskał pozytywną opinię.

reklama

Najwięcej, bo ponad sto drzew zostanie wyciętych w parku Jakubowym, ale pod piłę dostaną się także drzewa w parku Rataja oraz kilkanaście rosnących przy ulicy Boenigka, czy dziewięć przy ulicy Zientary-Malewskiej. Wymienia się także aleje Warszawską i Piłsudskiego.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie tłumaczą, że wycinka jest niezbędna, a wybrane do niej drzewa są obumarłe. Czy jest szansa na nasadzenia kompensacyjne?

reklama

Wyjaśnia to Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Tłumaczy, że w przypadku drzew obumarłych nie ma takiego obowiązku, natomiast najprawdopodobniej drogowcy to zrobią.

Drzewa w parku Jakubowo i w parku Rataja są objęte ochroną. Decyzję o liczbie nasadzeń kompensacyjnych w miejsce wyciętych drzew podejmie Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Projekt nasadzeń kompensacyjnych zostanie sporządzony dopiero po otrzymaniu tej decyzji przez ZDZiT. To samo dotyczy pozostałych ulic.

reklama

źródło: GW

reklama
reklama
reklama
reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
6 lutego 2022 17:22

Ten dzikus grzym niszczy wszystko. Zanim odejdzie że swoimi zasrańcsmi z rady miasta nic nie zostawi prócz tramwaji.

Art
6 lutego 2022 20:05

Mieszkam niedaleko parku Jakubowego oraz Rataja. Jakoś nie zauważyłem drzew obumarłych. Nie wiem co ZDZiT planuje, ale sądząc po tym co się dzieje w mieście to może chodzi o tereny pod deweloperkę. Wcale bym się nie zdziwił. Łapy precz od naszych drzew.

Popularne