5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

AgroUnia zablokuje traktorami Olsztyn

OlsztynAgroUnia zablokuje traktorami Olsztyn

AgroUnia ogłasza protesty w całej Polsce. Termin jest już znany. Podłożem podjęcia tych działań jest fakt, że jedna trzecia rodzin utrzymujących się z uprawiania roli obecnie funkcjonuje poniżej poziomu ubóstwa.

reklama

Michał Kołodziejczak, założyciel AgroUnii, w programie „Onet Rano” i na facebooku AgroUnii zapowiedział protesty, które mają objąć całą Polskę. Aktualnie we wszystkich branżach związanych z rolnictwem panuje bardzo trudna sytuacja, wciąż rosnące koszty produkcji dodatkowo nasilają kryzys.

Lider AgroUnii zaznaczył, że jedna trzecia rodzin rolników żyje obecnie poniżej poziomu ubóstwa, a jedna czwarta ma prawo do korzystania z zasiłków. Zarobki z roli wynoszą połowę wydatków, które są niezbędne do utrzymania.

reklama

Kołodziejczak wyjawił termin protestów – odbędą się 9 lutego na terenie całego kraju, także w Olsztynie. Biorąc pod uwagę dotychczasowy sposób działań, najprawdopodobniej możemy się spodziewać blokad dróg, aczkolwiek w rozmowie z Onetem Kołodziejczak zaznaczył, że rolnicy są przygotowani do strajku, który może przybierać różne formy, a dokładne ustalenia jeszcze trwają.

Michał Kołodziejczak zaprasza na drogi wszystkie osoby, wśród których polityka rządu wzbudza oburzenie. Zamierza uzmysłowić rządzącym wzrost inflacji, niszczenie polskiej produkcji rolnej oraz to, jak bardzo niskie ceny na produkty rolne wykańczają produkcję polskiej żywności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

33 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Balbi-na
5 lutego 2022 19:39

AgroUnia ma tyle wspólnego z rolnikami co moja papuga z brojlerami

marcel
5 lutego 2022 15:42

dajcie spokoj Olsztyn jest i tak juz ciezki do zycia i jeszcze nam tu chlopow z traktorami brakuje,jaka bieda na wsi? komu sie robic chce to trzyma krowy na mleko i wyplate co miesiac ma a komu nie to uprawia ziemie pod tzw ekologie gdzie nic nie ma a doplaty sa ,pisze to z odpowiedzialnoscia karna bo widuje takie dzialki ze nawet sie tyle nie skosi co posieje a doplata jest,takze chlopy nie biadolic a trzymac inwentarz a nie nabieracie nowe maszyny nowe traktory czesto bez ladu i skladu biore bo sasiad wzial albo na pokaz.A jak wam tak na… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia