5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Punkty wymazowe dla osób, które muszą wykonać test COVID-19 na Warmii i Mazurach

WiadomościPunkty wymazowe dla osób, które muszą wykonać test COVID-19 na Warmii i...

Na Warmii i Mazurach działa obecnie 39 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2, które realizują testy PCR finansowane przez NFZ. Liczba punktów oraz godziny ich funkcjonowania są na bieżąco dostosowywane do zmieniającej się sytuacji epidemicznej i gwałtownego wzrostu zakażeń. W najbliższych dniach planowane jest uruchomienie kolejnych. Jeden punkt wymazowy w regionie czynny jest całodobowo.

reklama


W regionie funkcjonuje również 11 karetek wymazowych.

Testy PCR

Zlecenie na test PCR może wystawić między innymi lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarz dyżurujący na nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Możliwość wystawiania zleceń na test w kierunku koronawirusa za pośrednictwem systemu gabinet.gov.pl dotyczy również lekarzy, którzy nie mają umów z NFZ. Ponadto każda osoba, która podejrzewa zakażenie może sama uzyskać zlecenie na test po wypełnieniu formularza online.

reklama

Zapisz się na test PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2

Testy można wykonać w punktach pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2, które działają na terenie całego kraju.

Wykaz punktów pobrań w woj. warmińsko-mazurskim, link:www.nfz-olsztyn.pl/pacjent

reklama

Szybkie testy antygenowe

Z kolei testy antygenowe możemy zrobić w aptekach, laboratoriach lub mobilnych punktach wymazowych, które zgłosiły chęć ich wykonywania. Apteki są wsparciem dla istniejących już punktów wymazowych w regionie. Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ przyjmuje zgłoszenia od zainteresowanych podmiotów tj. aptek, laboratoriów czy punktów wymazowych. Obecnie mamy już 8 takich zgłoszeń – to apteki i punkty pobrań/laboratoria. Warto podkreślić, że nabór jest ciągły i otwarty.

Na test antygenowy nie potrzebujesz skierowania.

Sprawdź, gdzie wykonasz szybki test antygenowy [MAPA]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
JanuszLip
5 lutego 2022 14:10

A to mój post sprzed roku. Niestety nadal aktualny.
Prawda jest taka że jeśli to głupie bydło maseczkowe nie potrafiące samodzielnie myśleć się nie obudzi i nie zdejmie szmat z łbów na znak protestu to obostrzenia będą trwać i trwać bez końca. Efekt będzie taki że doprowadzą do upadłości większości firm a my będziemy stać w kolejce po miskę ryżu.

Polecane
Ogłoszenia