Nowoczesna technologia 5G dotarła do Olsztyna. Specjaliści z firmy Notel Poland przedstawiają szczegółowy raport w tej sprawie. Sprawdzono, którzy operatorzy w naszym mieście oferują najlepszą jakość.
Portal RFBenchmark.pl opublikował raport dotyczący stanu wdrożenia technologii 5G na terenie Trójmiasta, Olsztyna oraz Białegostoku. Zasady pomiarów oparte były o metodę tzw. Stationary Test – w stabilnych warunkach radiowych i bezruchu. W Olsztynie wybrano 6 lokalizacji do pomiarów, które były najchętniej odwiedzane przez turystów i mieszkańców: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Starówka, Sportowa Aquasfera, Plaża, Castorama.
“Najważniejszymi i najciekawszymi wynikami są wartości średniej prędkości pobierania w osiągane w najnowszej technologii. […] Olsztyn zdominowany przez Plus z wynikiem 223.8 Mb/s, wyprzedzając T-Mobile który z wynikiem 116 Mb/s zajmuje drugie miejsce. Ostatnie miejsce, tym samym zamykając podium z wynikiem 89.8 Mb/s zajmuje Play” – czytamy w raporcie firmy Notel Poland.
Orange zarówno w naszym regionie, jak i pozostałych sprawdzanych, wypada najsłabiej.
W dalszej części analizy, eksperci skupili się na testach pobierania plików. Na pierwszym miejscu w Olsztynie znalazł się plus ze średnią prędkością 223,8 Mb/s, na drugim miejscu T-mobile, a na trzecim Play.
W kwestii wysyłania plików, zmieniła nam się kolejność. Tu w stolicy Warmii i Mazur królował Play ze średnią prędkością 58,8 Mb/s, na drugiej pozycji znalazł się Plus (32,9 Mb/s), a tuż za nim T-mobile (30,3 Mb/s). Stawkę ponownie zamknęło Orange.
“Kolejnym istotnym elementem testów stacjonarnych były pomiary i analiza wyników osiąganych w serwisach streamingowych. Mimo iż różnice mogą wydawać się znikome, to dla użytkownika końcowego mogą być zauważalne”
Źródło: RFBenchmark.pl
Ahahahah a później duże zachorowania np na nowotwory, rak spowodowane zgromadzeniem metali ciężkich w organizmie, ale kto wie ten wie jak się oczyścić z syfu
To nie jest żadne 5G, tylko podkręcone 4G (LTE). To tak dla ścisłości. Nadal czekamy aż UKE zorganizuje tzw. “aukcję 5G”, czyli oficjalne przydzielenie pasm częstotliwości. Póki co zwlekają z tym 2 lata, bo nie wiadomo dlaczego… Bez prawidłowego pasma nie można mówić o prawdziwym 5G. -pracownik jednego z operatorów.