fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Olsztyn. W zabagnionym terenie odnaleziono ciało mężczyzny

OlsztynOlsztyn. W zabagnionym terenie odnaleziono ciało mężczyzny

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na przedmieściach Olsztyna, w trudno dostępnym, zabagnionym terenie strażacy ochotnicy z Bartąga odnaleźli w sobotę ciało człowieka. Według Polskiej Agencji Prasowej prawdopodobnie jest to mieszkaniec Olsztyna, który zaginął na początku stycznia – poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że w sobotę podczas akcji poszukiwawczej strażacy ochotnicy z Bartąga w zabagnionym, zarośniętym terenie na przedmieściach Olsztyna odnaleźli ciało człowieka. Niestety stan zwłok nie pozwolił na ich identyfikację, jednak według PAP zachowany ubiór pozwala przypuszczać, że może to być mieszkaniec Olsztyna, który zaginął 8 stycznia.

Dyżurny strażak powiedział, że strażacy do poszukiwań używali drona, ale nie był w stanie powiedzieć, czy to dzięki temu urządzeniu odnaleziono zwłoki.

Pilne! Poszukiwany 18-latek z Dywit

Dzieci zaginionego od wielu dni prowadziły akcję poszukiwawczą, do której zapraszały znajomych, sąsiadów, mieszkańców miasta, którzy czuli się na siłach, by brać udział w poszukiwaniach. W sobotę rano z przedmieść Olsztyna także wyruszyła grupa osób chcących pomóc odnaleźć zaginionego. Niezależne poszukiwania prowadziła także olsztyńska policja. Teraz policja i prokuratura zdecydują o dalszych czynnościach w tej sprawie.

Informacji naszej redakcji udzieliło biuro prasowe KMP Olsztyn: “W sobotę popołudniu w trakcie działań poszukiwawczych nadzorowanych przez policję w bagiennym terenie znaleziono ciało mężczyzny. Na tą chwilę jego tożsamość nie została potwierdzona. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych oraz do dalszych czynności które maja na celu identyfikację osoby. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Olsztyn-Południe wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny”.

Policja zakończyła poszukiwania zaginionego 18-latka z Dywit

Od kilku tygodni trwają także poszukiwania 79-letniej Marii Kułakowskiej z Dobrego Miasta, która wyszła z domu 29 grudnia minionego roku i do tej pory nie wróciła. Poszukiwana jest także 65-letnia Krystyny Zalech z Zalbek w gminie Dywity, która zaginęła 15 stycznia – według policji, może ona przebywać na terenie Olsztyna.

źródło: PAP/TKO

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze