-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjant Marcin M. oskarżony o dwa napady na banki

OlsztynPolicjant Marcin M. oskarżony o dwa napady na banki

Na piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie zaplanował rozpoczęcie procesu byłego policjanta, dzielnicowego z Rucianego, który jest oskarżony o napady na banki w Pieckach i Rozogach – poinformował sąd.

reklama

W piątek w Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpocznie proces Marcina M. oskarżonego o napady na banki w Pieckach i Rozogach – podał sąd na stronie internetowej. Oskarżony w czasie domniemanego popełniania napadów był dzielnicowym w Rucianem.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że byłemu policjantowi zarzucono dwa rozboje. „W zarzucie jest mowa o tym, że 14 stycznia 2020 roku w Pieckach zrabował ponad 46 tys. zł” – powiedział prokurator Stodolny i dodał, że wzywając pracowników banku do wydania pieniędzy Marcin M. posługiwał się bronią lub przedmiotem przypominającym broń typu Walther.

reklama

Policji nie udało się wykryć sprawców tego napadu. Dopiero, gdy 3 marca doszło do napadu na bank w Rozogach, który miał identyczny przebieg, śledczy zdali sobie sprawę z tego, że musiał być to ten sam sprawca. Z banku w Rozogach zamaskowany mężczyzna zrabował 87,6 tys. zł.

Policjant Marcin M. został zatrzymany pod koniec marca. Policja i prokuratura dotąd nie ujawniły, w jaki sposób śledczy wpadli na trop policjanta z Rucianego. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że ten funkcjonariusz cieszył się uznaniem mieszkańców i uzyskiwał wyróżnienia w konkursach na najlepszych dzielnicowych.

reklama

W czasie kierowania do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie, tj. w połowie grudnia ubiegłego roku, Marcin M. był tymczasowo aresztowany. Nie udało się ustalić, czy mężczyzna nadal jest w areszcie.

W związku z sytuacją epidemiczną do gmachu sądu okręgowego w Olsztynie można wejść po uzyskaniu przepustki.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne