fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Dzień Bezpiecznego Internetu – debata w LO V

reklama

Komenda Miejska Policji w Olsztynie wraz z V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu organizuje debatę poświęconą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

LO V
Głosem eksperckim debaty będzie przedstawiciel Grupy Allegro sp. z o.o., który zaprezentuje zasady bezpiecznych zakupów w Internecie.

Spotkanie – „Razem tworzymy lepszy Internet” – poświęcone będzie tematyce dotyczącej bezpieczeństwa online i włączeniem młodzieży w dyskusję na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Podczas spotkania policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przybliżą tematykę związaną ze zjawiskiem cyberprzemocy, przestrzegą przed przestępstwami, których ofiarą możemy stać się korzystając z internetu oraz doradzą co zrobić, gdy staniemy się ofiarą cyberprzestepcy. Przedstawiciele EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy zwrócą uwagę na zagrożenia wynikające z szukania pracy przez internet, bowiem właśnie w sieci zamieszczonych jest wiele ogłoszeń, które kuszą dobrym wynagrodzeniem, czasami nie wymagając nawet od zainteresowanych żadnych kwalifikacji. Natomiast o tym, że nadmierne używanie komputera i internetu może przerodzić się w siecioholizm przestrzeże psychoterapeuta ze Świetlicy Terapeutycznej Nr 2 w Olsztynie. Głosem eksperckim debaty będzie przedstawiciel Grupy Allegro sp. z o.o., który zaprezentuje zasady bezpiecznych zakupów w Internecie.

Czytaj też:  Olsztyńska 16 Dywizja Zmechanizowana broni granicy
reklama

Debata odbędzie się 11 lutego o godz. 10 w Auli V Liceum Ogólnokształcącego.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama