27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dzień Bezpiecznego Internetu – debata w LO V

OlsztynDzień Bezpiecznego Internetu - debata w LO V

Komenda Miejska Policji w Olsztynie wraz z V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu organizuje debatę poświęconą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

reklama
Głosem eksperckim debaty będzie przedstawiciel Grupy Allegro sp. z o.o., który zaprezentuje zasady bezpiecznych zakupów w Internecie.

Spotkanie – „Razem tworzymy lepszy Internet” – poświęcone będzie tematyce dotyczącej bezpieczeństwa online i włączeniem młodzieży w dyskusję na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Podczas spotkania policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przybliżą tematykę związaną ze zjawiskiem cyberprzemocy, przestrzegą przed przestępstwami, których ofiarą możemy stać się korzystając z internetu oraz doradzą co zrobić, gdy staniemy się ofiarą cyberprzestepcy. Przedstawiciele EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy zwrócą uwagę na zagrożenia wynikające z szukania pracy przez internet, bowiem właśnie w sieci zamieszczonych jest wiele ogłoszeń, które kuszą dobrym wynagrodzeniem, czasami nie wymagając nawet od zainteresowanych żadnych kwalifikacji. Natomiast o tym, że nadmierne używanie komputera i internetu może przerodzić się w siecioholizm przestrzeże psychoterapeuta ze Świetlicy Terapeutycznej Nr 2 w Olsztynie. Głosem eksperckim debaty będzie przedstawiciel Grupy Allegro sp. z o.o., który zaprezentuje zasady bezpiecznych zakupów w Internecie.

reklama

Debata odbędzie się 11 lutego o godz. 10 w Auli V Liceum Ogólnokształcącego.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia