fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Przewozili nią nielegalnych migrantów. Karetkę przekazano szpitalowi

OleckoPrzewozili nią nielegalnych migrantów. Karetkę przekazano szpitalowi

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Olecka zatrzymali tę karetkę do kontroli. Okazało się, że została wykorzystana do transportu nielegalnych migrantów. Teraz, po dwóch miesiącach posłuży do tego, do czego była przeznaczona. Postanowieniem prokuratora ambulans został nieodpłatnie przekazany szpitalowi w Olecku.

reklama

Ta sprawa swój początek miała we wtorek (09.11.2021 r.) wieczorem w miejscowości Wieliczki (pow. olecki), gdzie policjanci oleckiej drogówki, w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej, zauważyli jadącą z naprzeciwka karetkę. Jej wygląd i wyposażenie, które posiadała, wzbudziły podejrzenie policjantów co do faktycznego przeznaczenia tego pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Jednak nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem. W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Auto zostało zabezpieczone, a kierujący, pasażer jak i obcokrajowcy zostali zatrzymani.

W piątek (21.01.2022 r.) prokurator Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel, na podstawie wydanego postanowienia o nieodpłatnym przekazaniu zajętego samochodu specjalnego marki Mercedes-Benz, przekazał szpitalowi „Olmedica” w Olecku zatrzymany przez policjantów ambulans.

reklama

Dzięki zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, karetką będą mogli teraz jeździć prawdziwi ratownicy i nieść pomoc potrzebującym. Dodatkowy ambulans będzie przydatny w realizacji codziennych zadań, co znacząco przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama