10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Coraz większe kolejki do punktów wymazowych w Olsztynie

WiadomościCoraz większe kolejki do punktów wymazowych w Olsztynie

Przed punktami wymazowymi w Olsztynie ustawiały się w piątek od rana kolejki do punktów wymazowych. W tej przed szpitalem uniwersyteckim stało ok. 100 osób – niektórzy bez maseczek toczyli towarzyskie rozmowy.

reklama

W opisywaniu wymazów najbardziej obciążone placówki sanepidu wspomagają te, gdzie jest mniej badań.

W piątek rano w kolejce do punktu wymazowego przed szpitalem uniwersyteckim w Olsztynie stało ok. 100 osób.

reklama

„Wiele z nich nie miało maseczek, palili papierosy, toczyli towarzyskie rozmowy, o żadnym dystansie nie było mowy” – opowiadała jedna z osób, która stała w tym ogonku. Podobne kolejki od rana obserwować można także przed innymi punktami wymazowymi w mieście.

Pobrań do wymazów jest tak wiele, że stacje sanepidu z miast mniej obciążonych, np. Gołdapi czy Pisza, pomagają stacjom bardziej obciążonym, np. z Olsztyna.

Ok. 100 uchodźców z Ukrainy wzięło udział w śniadaniu wielkanocnym
reklama

„Nasz system komputerowy pozwala bez problemu rozdzielać pracę związaną z badaniami w kierunku koronawirusa między stacjami w regionie i korzystamy z tego” – powiedział szef warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko. Przyznał jednak, że gdy liczba badań będzie dynamicznie rosła, system może się zapychać.

W piątek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 1138 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 12 osób, przy czym połowa zgonów spowodowana była wyłącznie koronawirusem.

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×