1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Autokarowy przewoźnik Sindbad otworzył bazę pod Olsztynem

OlsztynAutokarowy przewoźnik Sindbad otworzył bazę pod Olsztynem

Międzynarodowy przewoźnik oferujący przewozy autokarowe z Polski do innych państw Europy otworzył swoją nową bazę w Łęgajnach.

Oprócz bieżących napraw i obsługi swoich autokarów właściciele planują otwarcie autoryzowanego serwisu autokarów.
reklama

Opolska spółka Sindbad wybudowała swoją bazę tuż przy drodze krajowej nr 16. Pracować będzie w niej na stałe 30 pracowników administracji i mechaników oraz aż 98 kierowców.

W 2007 roku opolanin Ryszard Wójcik wykupił olsztyńskie Biuro Podróży Star-Turist Spółka z o.o. i od tego czasu autokary jeżdżą w barwach Sindbada. Firma zaczęła poszukiwać nowej lokalizacji bazy autokarowej.

reklama

– O lokalizacji zdecydowała cena gruntu i świetna lokalizacja – zdradza Paweł Idziak, Prezes Zarządu Star-Turist Sp. z o.o. – Jedna z naszych linii autobusowych ma swój początek w Giżycku, więc obecnie mamy „po drodze” przejeżdżając przez Barczewo.

W bazie w pobliżu Barczewa będzie obsługiwanych 29 autokarów własnych oraz kilkadziesiąt pozostałych pojazdów z platformy Sindbad. W barwach Sindbada w całej Polsce jeździ łącznie 250 autokarów i busów. Pojazdy obsługują regularne międzynarodowe linie pasażerskie. W nowo otwartej siedzibie na stałe będzie pracować 30 pracowników administracji i mechaników oraz aż 98 kierowców.

reklama

– Zawsze będziemy pomagać przedsiębiorcom, bez względu na wielkość prowadzonej działalności – mówi Lech Nitkowski, burmistrz Barczewa. – To, że sprowadzają się do nas takie marki jak Sindbad, wzmacnia gminę Barczewo jako miejsce, gdzie warto inwestować.

Oprócz bieżących napraw i obsługi swoich autokarów właściciele planują otwarcie autoryzowanego serwisu autokarów.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne