-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gwałtowne zjawiska pogodowe. 130 interwencji strażaków

WiadomościGwałtowne zjawiska pogodowe. 130 interwencji strażaków

W woj. warmińsko-mazurskim występują w poniedziałek rano gwałtowne zjawiska pogodowe: silne podmuchy wiatru, silne opady śniegu, a nawet burze. Strażacy interweniowali od godz. 7 już 130 razy, IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i burzami.

reklama

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Marcin Rezmer przekazał, że od godz. 7 strażacy otrzymali 130 zgłoszeń o zdarzeniach spowodowanych silnymi podmuchami wiatru: połamanych gałęziach i drzewach, zerwanych czy uszkodzonych dachach. Strażacy zapewnili, że nie ma osób rannych.

Z powodu drzewa, które wiatr przewrócił na sieć trakcyjną nie jeżdżą pociągi na linii Pasłęk – Bogaczewo. Polregio zapowiedziało, że wprowadzi zastępczą komunikację autobusową.

reklama

Połamane drzewa utrudniają przejazd drogami m.in. w miejscowościach Purdka, Kołbuty, Łęguty i Adamowo.

IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenia dla całego woj. warmińsko-mazurskiego o nasilającym się wietrze z kierunków zachodnich. W porywach wiatr będzie wiał z prędkością 90 km na godz.

Warmińsko-mazurskie. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i gołoledzią w powiatach
reklama

„Miejscami występują burze, którym towarzyszą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące ograniczenie widzialności poniżej 1000 m oraz porywy wiatru do 110 km na godz . W najbliższych godzinach nadal prognozowane są silne porywy wiatru do 90 km na godz., a w czasie burz do 110 km na godz.” – podał IMGW.

Silne opady śniegu wystąpiły tuż przed godz. 8 w Olsztynie – w parę minut ulice i chodniki zrobiły się białe, śnieg padał tak intensywnie, że znacznie utrudniał poruszanie się pieszym i ograniczał widoczność kierowcom. Silne opady śniegu trwały ok. 20 minut, towarzyszył im także silny wiatr.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
17 stycznia 2022 17:12

Chyba grzymon skądś wraca bo śmierdzi i wieje. Pewnie z nml

Popularne

Warmińsko-mazurskie. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i gołoledzią w powiatach